WhatsApp bu özelliği ile devrim yaratacak!


WhatsApp, WABetaInfo sitesi tarafından paylaşılan beta sürüm görsellerine göre yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik kullanıcıların birden fazla telefonda veya bir telefon ve tablette aynı hesapla sohbet etmelerini sağlayacak bir özellik olacak.

Ekran, ana telefonunuzla bir kod tarayarak kullandığınız cihazı “refakatçi” olarak kaydettirmek için talimatlar verecek. Böylece aynı hesabı farklı telefon ve tabletlerde kullanmanız artık mümkün olacak. İlk olarak beta sürümde denenen özellik şu anda herkeste mevcut değil bu sebeple özelliği görmemeniz çok normal.

WhatsApp bu özelliği ile devrim yaratacak!

whatsapp

Önceki beta sürümünde bulunan bir ekran, cihazların uçtan uca şifrelenmiş olsalar bile son mesajları senkronize etme yeteneğine sahip olabileceğini göstermişti. Kullanıcılara WhatsApp’ı başka bir cihazda nasıl kullanacaklarını bildiren “Cihazı Refakatçi Olarak Kaydet” ekranıyla birlikte artık farklı cihazlarda aynı hesabı kullanmak mümkün olabilecek.

Her iki ekran da uygulamanın Android sürümünde kendini gösterdi; bu da özelliğin ikincil bir telefon veya tablette sohbeti destekleyeceği anlamına geliyor. Şu anda, özelliğin iOS’ta da kullanılabilir olup olmayacağı belli değil. WhatsApp, şu anda yalnızca bilgisayarları ikincil cihaz olarak kullanmayı destekleyen Bağlantılı Cihazlar özelliği aracılığıyla hesabınızın halihazırda birden fazla cihazda kullanılmasını teknik olarak desteklemekte. Bu özellik hem iOS hem de Android’de kullanılabilir durumda.

WhatsApp, Bağlantılı Cihazları Kasım 2021’de herkese açık bir beta olarak sundu ve o zamandan beri geliştirdi. Ancak Bağlantılı Cihazlar masaüstü kullanıcıları için kullanışlı olsa da, ikincil akıllı telefonları veya tabletleri olanlar için pek bir şey yapmıyordu. Ancak bu durum çok yakında değişecek gibi görünüyor.

Read More

Yorum yapın