WhatsApp, “Avatar” sistemi üzerinde çalışmayı sürdürüyorWhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bu sefer daha önce de bilgileri gelen “Avatar” sistemi gündemde yer alıyor.

WhatsApp, çok uzun süredir bir “Avatar” sistemi geliştiriyor. Bu sistemin amacı, kişilerin kendi sanal karakterlerini ya da kopyalarını oluşturması ve bunu uygulama içerisinde kullanabilmesini sağlamak. Bu altyapıda oluşturulan Avatar’ların video görüşme içerisinde dahi kullanılmasını planlayan firma, yeni ortaya çıktığı kadarıyla süreçle bağlantılı olarak “Avatar Profil Fotoğrafı” altyapısını da geliştiriyor. Bu sayede kişiler, uygulamada oluşturdukları Avatar’larını profil fotoğrafları yerine koyabilecek, burada arka fon rengini istedikleri gibi belirleyebilecek. Özellikle gençlerin beğeneceği özellik, henüz kesin değil ancak yakında her platform için aktif edilebilir.

WhatsApp elbette başka yenilikler de geliştiriyor. Örneğin kısa süre öne yine WABetainfo tarafından bulunduğu kadarıyla grup yöneticilerine bir özellik daha sunacak. Bu özellik grup ayarları içerisinde aktif edildiği zaman gruba dahil olacak kişilerin yönetici onayı alması gerekecek. Yani gruba katılmak isteyen herkes öncelikle “admin” onayından geçecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Grup katılım isteklerini toplu şekilde göstermek için yöneticilere özel bir sayfa ayarlayacak WhatsApp, bu sayede grup yönetimini daha kolay hale getirecek, admin istemezse belirli kişilerin gruba dahil olmasını engelleyebilecek. Henüz geliştirme alan olan bu özelliğin çok geçmeden kullanıma sunulması bekleniyor. Ancak bunun için henüz elimizde spesifik bir tarih bulunmuyor.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan inanılmaz televizyon: C Seed N1

Read More