WhatsApp, Android’den iOS’a aktarımı çok yakında sunabilirWhatsApp

WhatsApp, iOS’tan Android’e geçişi kolaylaştırdığı imkânı Android’den iOS’a geçiş için getirme konusunda da çalışıyor.

WhatsApp iOS’tan Android’e geçişi kolaylaştırdığı imkânını geçtiğimiz aylarda belirli Samsung cihazlar için sunmuştu. Firma bu konuda şunu açıklamıştı: “WhatsApp geçmişinizi iOS’tan Android’e taşıma özelliğini kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Mesajlarınız WhatsApp’a gönderilmeden gerçekleşen bu taşıma işlemi sesli mesajlar, fotoğraflar ve videoları kapsar. Başlangıçta Android 10 veya üstü işletim sistemine sahip herhangi bir Samsung cihazda sunulan bu özellik yakında daha fazla Android cihazda kullanılabilecektir.”

İşte bu özelliğin tam tersi üzerinde de çalışılıyor. WABetaInfo tarafından 22.2.74 beta sürümünde gördüğü kadarıyla firma, kullanıcıları için Android’den iOS’a geçme sürecini de kolaylaştıracak. Peki özellik geldiği zaman aktarım nasıl olacak? Cevabı firma daha önce şöyle vermişti:

“Yeni bir cihazın kurulumunu yaptığınızda, sohbetlerinizi eski cihazınızdan yeni cihazınıza güvenli bir şekilde aktarma seçeneğine sahip olacaksınız. Bu işlem için USB-C – Lightning kablosu gerekli olacaktır. “

Bu WhatsApp özelliğinin herkes için ne zaman geleceği bilinmiyor. Ancak bir iPhone’dan Android telefona geçenler için böyle bir imkân fazlasıyla güzel görünüyor. Bu özellik sayesinde tüm sohbet geçmişi yeni geçilen telefona aktarılıyor, böylelikle de önemli veriler kaybedilmiyor.

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

Read More