WEY Coffee 01; premium iddialı Çin SUV’a Euro NCAP testlerinden tam not [Video]WEY Coffee 01 Euro NCAP

Euro NCAP tarafından paylaşılan yeni test raporundaki Çinli isimlerden birisi olan WEY Coffee 01, beklentileri fazlasıyla karşılamış durumda.

Euro NCAP’in kısa süre önce paylaştığı yeni çarpışma testi sonuçları içerisinde Çin merkezli üreticilerin performansı dikkat çekmeye devam ediyor. Halihazırda pazara girmeye hazırlanan diğer Uzak Doğulu üreticiler için de ciddi mesajlar taşıyan listede kendisine yer bulanlardan birisi de WEY Coffee 01. Eylül 2021’de gerçekleştirilen tanıtımı sonrasında detaylarını sizlerle paylaştığımız Coffee 01, Avrupa’da üretim tesisi açmaya da hazırlanan markanın ilk modeli olarak referans niteliğinde. Segment olarak hedefini premium tarafa diken modelde tasarım, malzeme kalitesi ve donanım gibi etmenlerin dışında güvenlik tarafı da büyük bir soru işareti olarak karşımızda duruyordu. Euro NCAP’in testlerinden gelen beş yıldız derecelendirmesi ise, WEY markasının dersini iyi çalıştığını ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WEY Coffee 01 detaylı Euro NCAP sonuçları

Testlerde paylaşılan beş yıldız derecesi, meraklılarının bildiği üzere alt başlıkların bileşiminden meydana geliyor. WEY Coffee 01’in detaylı test sonuçlarına baktığımızda; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 91, çocuk korumasında yüzde 87, yaya korumasında yüzde 79 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 94 oranında derecelendirmeye layık görüldüğü bir tablo karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Read More