Volvo’nun geleneğini değiştireceği yeni modelin ismiyle ilgili önemli gelişme

Volvo Embla

2022 ile birlikte kendisi için önemli değişimlere sahne olacak bir döneme giren Volvo, model isimlerindeki değişiklikleriyle de dikkat çekecek.

Elektrikli otomobil dönüşümü için attığı adımlarla öncü isimlerden birisi olan Volvo, bu dönüşüm içerisinde kendisi için pek çok noktada değişime gideceği adımların arifesinde. Uzun yıllardır CEO’luk görevini sürdüren Hakan Samuelsson’un 2022 içerisinde görevini devretmesiyle birlikte bir devrin sona ereceği markada, model bazında da kartlar yeniden dağıtılacak. C40 ile ilk tamamen elektrikli hamlesini kompakt segmentte hayata geçire İsveçli üreticinin yeni amiral gemisi de merakla bekleniyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde tanıtımı gerçekleştirilen “Recharge Concept” projesinin temelleri üzerine üretime taşınması beklenen bu modelle birlikte Volvo’nun uzun yıllardır süren isimlendirme stratejisi de değişecek. Yeni dönemle birlikte artık model isimlerinde numara kullanmayacak olan Volvo’nun bu kararını uygulayacağı ilk isim de patent başvurusu üzerinden gündeme geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo Embla başvurularda ortaya çıktı

Üretime geçtiğinde XC90’ın yerini alması planlanan yeni amiral gemisi, markanın aynı zamanda XC40 ve C40 sonrasında üçüncü elektrikli modeli olarak karşımıza çıkacak. Projeyi şimdilik sır gibi saklayan resmi kaynakların, isim konusunda gerçekleştirdiği patent başvurusunda ise “Embla” ismi dış basında kısa sürede yankı buldu. İskandinav Mitolojisi’nde yer alan ilk kadın karakter olarak kayıtlarda karşımıza çıkan Embla ile birlikte Volvo’nun yeni isim stratejisi de dolaylı yoldan netlik kazanmış olabilir. Eğer beklenildiği gibi olursa Volvo’nun bundan sonraki süreçteki yeni modellerinde mitolojik isimleri ön planda görebiliriz. İsim gelişmeleriyle gündemde olan yeni amiral gemisi, geliştirme süreci kısa süre önde tamamlanan SPA2 platformu üzerine üretilecek ilk model olarak da kayıtlara geçecek. Bu altyapıyla birlikte markanın uzun süredir üzerinde çalıştığı ileri seviye otonom sürüş teknolojisinin desteği için de kapılar sonuna kadar aralanıyor. Yeni modelle birlikte teknoloji kadar iç ve dış tasarımda da önemli değişimler bizi bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Precept projesi gerçek oluyor

Read More