Volvo XC40 Recharge P6; P8 sonrası Türkiye’de satışa sunulan versiyon ne sunuyor?Volvo XC40 Recharge elektirkli otomobil

Tek elektrik motorundan güç alan Volvo XC40 Recharge P6 versiyonu, bir süre P8 yerine satın alınabilecek tek seçenek olacak.

Volvo’nun elektrik dönüşümündeki ilk modeli olarak asfalta indirdiği XC40 Recharge, Avrupa sonrası Ocak 2022 itibarıyla Türkiye pazarına giriş yaptı. Tek versiyon üzerinden listelerdeki yerini alan tam elektrikli versiyon, sunduğu performans ve donanımlara göre iddialı olarak belirlenen fiyat etiketi sayesinde kısa sürede ilgi odağı konumuna geldi. Türkiye’ye çift elektrik motorlu P8 versiyonu üzerinden giriş yapan XC40 Recharge, bahsettiğimiz bu ilgi sonrasında kısa sürede stok tüketme noktasına geldi. İnternet üzerinden sipariş usulü satın alınabilen modele günümüz itibarıyla sahip olmak isteyenleri ise farklı bir versiyon karşılıyor. Marka yetkilileriyle gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde, çip krizi sebebiyle şimdilik P8 versiyonu üzerinden Türkiye satışının gerçekleşmediğini görüyoruz. Volvo XC40 Recharge P6 üzerinden sipariş ve teslimat olanağının sunulduğu listede, fiyat 1.276.515 TL olarak açıklanmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo XC40 Recharge P6 teknik özellikleri

XC40 Recharge ailesinde gelinen güncel noktaya baktığımızda ocak ayında üst paketi alabilen kullanıcıların, aynı fiyata tek elektrik motorlu versiyonu alabildiği bir durumu ortaya çıkartıyor. P6 versiyonunun performans tarafında geride konumlansa da, menzil tarafında daha başarılı olduğunu da belirtmekte fayda var. Ön aksta konumlanan elektrik motoru 231 beygir güç ve 330 Nm tork üreten XC40 P6, bu üniteyle 0’dan 100’e hızlanmasını 7,4 saniyede tamamlayabiliyor. Maksimum sürati 160 km/s ile limitlendirilen modelin batarya tarafındaki menzil değeri ise 417 kilometre olarak veriliyor. Çift elektrik motorlu P8 için bu değerlerin; 408 beygir güç, 660 Nm tork, 4,9 saniye 0-100 ve 180 km/s maksimum sürat olduğunu da belirtelim.

Read More