Volkswagen’den radikal karar! Satışları durduracak

Alman otomotiv devi Volkswagen, önemli bir adım atarak 2024’ten itibaren Norveç’te elektrikli otomobil satacağını açıkladı.


Volkswagen'den radikal karar! Satışları durduracak işte nedeni... - Page 1

Alman markası Volkswagen, önemli bir adım atarak 2024’ten itibaren Norveç’te elektrikli otomobil satacağını duyurdu. Büyük petrol rezervlerinden birisine sahip olmasına rağmen, Norveç yenilenebilir enerjiyi en çok benimseyen ülkelerden bir tanesi olarak biliyoruz. Norveç son yıllarda, yenilenebilir enerji ve EV şarj altyapısına büyük yatırımlar yaptı.

Volkswagen'den radikal karar! Satışları durduracak işte nedeni... - Page 2

Sadece elektrikli otomobil satılacak

Norveç yönetimi elektrikli otomobiller için KDV muafiyetleri, özel şeritlerde araç kullanma imkanı gibi birçok teşvik sunuyor. Norveç’te tamamen elektrikli bir araba satın almak benzinli, hibrit veya dizel bir araç satın almaktan çok daha ekonomik durumda.

Volkswagen'den radikal karar! Satışları durduracak işte nedeni... - Page 3

Norveç’te elektrikli otomobilleri oldukça benimsenmiş durumda olduğunu görüyoruz. Elektrikli ve içten yanmalı model satışlarının karşılaştırılması yapıldığında, Norveç birinci sırada bulunuyor. Ülkede 2021 yılı içerisinde satılan araçların yüzde 64’ünü tamamen elektrikli otomobiller oluşturuyor. Bu da tabii çok büyük bir oran olarak karışımıza çıkıyor 

Volkswagen'den radikal karar! Satışları durduracak işte nedeni... - Page 4

Alman devi Volkswagen de bu konuda önemli bir adım atarak 2024’ten itibaren Norveç’te sadece elektrikli otomobil satacağını duyurdu. Alman marka, 1 Ocak 2024’ten itibaren Norveç’te tüm benzinli, dizel ve hibrit otomobil satışlarını durduracak.

Read More

Yorum yapın