Volkswagen ve Audi araçlarını geri çağırıyor! İşte nedeni!


Bilindiği üzere özellikle de dünyaca ünlü otomobil üreticileri, satışa sundukları araçlarda herhangi bir sorun tespit ederlerse araçlarını zaman zaman geri çağırabiliyor. Bu araçlardaki sorunları ücretsiz olarak onararak, daha güvenli bir şekilde sahiplerine teslim ediliyor. Şu ana dek birçok markanın benzer sorunlarla milyonlarca aracını geri çağırdığı biliniyor.

Volkswagen ve Audi araçlarını geri çağırıyor! İşte nedeni!

Otomobil üreticileri, özellikle kullanıcıların güvenliklerini tehdit edebilecek konularda bu işi oldukça ciddiye alıyor. Son olarak Volkswagen ve Audi hava yastıklarında saptanan bir sorun nedeniyle bin 216 aracını geri çağırma kararı aldığını duyurdu!

Detaylı olarak aktarmak gerekirse, hava yastıklarının istenmeyen şekilde patlaması ve bu patlama sırasında araçtaki insanlara zarar verecek parçacıkların çevreye saçılması tehlikesi ile araçlarını geri çağırdığını ifade ediyor. Geri çağırılması planlanan bu araçların ise 2016 yılı içerisinde üretilmiş olduğunu da ayrıca belirtelim.

Volkswagen ve Audi araçlarını geri çağırıyor! İşte nedeni! - Resim : 1

Açıklamaya göre tüm bu geri çağırılan araçların ön yolcu hava yastığı modülü tamamen değiştirilecek. Tahmin edeceğiniz üzere, tüm geri çağırmalarda olduğu gibi yapılacak olan işlem ile ilgili herhangi bir ücret alınmayacak. Eğer 2016 model Volkswagen ya da Audi araç sahibi iseniz, bu durumdan etkilenen araçların 23 Eylül 2022 tarihinden itibaren servislere çağıracak olduğunu şimdiden belirtelim.

Peki siz Audi ve Volkswagen marka otomobillerde yaşanan bu hava yastığı problemi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Bu araçlardan birine sahip misiniz? Öyle ise aracınızın geri çağırılması durumunda geri gönderir misiniz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Read More

Yorum yapın