Volkswagen Tavendor; aileye eklenen en yeni SUV ile tanışın

Markanın Çin’deki ürün gamına dahil olan Volkswagen Tavendor, ebatsal verileriyle ailenin zirvesine oturmaya hazırlanıyor.

Volkswagen’in Uzak Doğu pazarındaki ürün gamı genişlemeye devam ediyor. Bölgede FAW ile gerçekleştirilen ortaklık kapsamında kullanıcılara çözümler sunan marka, ailenin zirvesine oturacak gizemi kısa süre önce örtülerinden kurtardı. Düzenlenen özel bir etkinlikle tanıtımı gerçekleştirilen Volkswagen Tavendor, Çin’deki yoğun rekabette markanın yeni temsilcisi olarak yola çıkacak. Toplamda 4.936 milimetrelik uzunluk değeriyle dikkat çeken Tavendor, Avrupa’da Volkswagen’in sattığı en büyük SUV olan Touareg’i bu alanda geride bırakıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Tavendor hakkında öne çıkan parçalar

MQB Evo altyapısı üzerinde geliştirilen Tavendor’un ebatlarında daha detaylı olarak indiğimizde; 4.936 milimetrelik uzunluk, 2.015 milimetre genişlik, 1.756 milimetre yükseklik ve 2.980 milimetrelik aks mesafesi değerlerine sahip olduğunu görüyoruz. Aracı zihinlerde daha iyi oturtabilmek adına Touareg’in detaylı verilerine baktığımızda ise; 4.878 milimetre uzunluk, 1.984 milimetre genişlik, 1.671 milimetre yükseklik ve 2.899 milimetre aks mesafesi karşımıza çıkıyor. Bu da Tavendor’un her açıdan Touareg’in bir adım yukarısında konumlanması demek. Dış tasarım olarak bakıldığında da özellikle LED ışıklandırma detaylarının kullanımı itibarıyla daha önce ailede örneğini görmediğimiz dokunuşlara sahip bir modelle karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz. Kokpitte ise 10,2 inçlik sürücü ve 12 inçlik multimedya ekranı çevresinde şekillenen bir şema söz konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tavendor motor tarafında ise geleneksel içten yanmalı ünitelerin hüküm sürdüğü bir yelpaze ile yollara çıkacak. 2.0 litrelik benzinli motorun merkezinde iki farklı kombinasyonun sunulduğu model, giriş seviyesinde 186 PS güce sahip olacak. Bir üst kademede ise aynı motorun 220 PS güç sunduğunu görüyoruz ki bu versiyonda 4Motion 4×4 sistemi de devreye giriyor. Henüz resmi fiyatları açıklanmayan Tavendor’un Çin’in yerel kaynaklarına göre 42.000 dolar civarında bir başlangıç fiyatı olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Read More