Volkswagen ID Buzz için sürpriz pickup hamlesiVolkswagen ID Buzz

Son dönemlerin arzu nesnesine dönen elektriklisi Volkswagen ID Buzz, Cargo sonrası pickup versiyonuyla da yollara çıkabilir.

Volkswagen’in elektrik gücü çerçevesinde oluşturduğu ID modelleri arasında en merak edilen üyelerden birisi geçtiğimiz mart ayında karşımıza çıkarıldı. Konsept versiyonunda beğenilen çizgilerin büyük oranda korunduğu ID Buzz, klasik VAN karakterinin başarılı bir modernleştirme çalışmasından izler taşıyor. Süreç içerisinde ticari nitelik taşıyan Cargo versiyonu da tanıtılan Volkswagen ID Buzz için, markanın başka planları da var gibi. Buzz’ın pickup niteliği için resmi bir girişim yaptığı ortaya çıkan Volkswagen, meraklılarını bu konuda şaşırtabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID Buzz pickup için patent başvurusu yapıldı

Konsept niteliğinde bir render görselinin de gündeme düştüğü ID Buzz pickup için Volkswagen’in patent başvurusu yapmış olması, aracın üretime geçişi için beklentileri artırıyor. Buradaki temelleri güçlendirenlerden birisi de kısa süre önce tanıtılan yeni nesil Amarok için elektrikli bir versiyonunun planlanmamış olması. ID Buzz’ın pickup versiyonunun hayata geçirilmesi durumunda sadece Avrupa odağında satışa sunulma ihtimali de bizim notlarımızda öne çıkıyor. Bunun sebebi ise, markanın mayıs ayında Amerika merkezli olarak başlı başına bir elektrikli pickup için hazırlık içerisinde olması. Eğer beklentiler gerçeğe dönüşür ise, ID Buzz’ın pickup versiyonu için batarya tarafında 82 kWh’lik en yüksek kapasiteli üniteyi görebiliriz. Bu da menzil tarafında 400-450 kilometre aralığında bir değer demek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Read More