Volkswagen ID. Buzz için kamp ve macera meraklılarını memnun edecek duyuruVolkswgen ID. Buzz

Elektrikli model ailesinin en merak edilen versiyonlarından olan Volkswagen ID. Buzz, California paketiyle de tercih edilebilecek.

Volkswagen ID ürün gamının yola çıkmasını en fazla istediğimiz modellerinden biri olan ID. Buzz için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. 2022 içerisinde artık seri üretime hazır dinamikleriyle sahnede olmasını beklediğimiz model, Volkswagen’in otonom sürüş testleri için de şu sıralar önemli bir araç olarak kullanılıyor. İçerisinde barındırdığı gövde dinamikleri gereği gelecekte sürücüsüz ambülans, taksi ve daha pek çok kamu hizmeti odaklı karaktere bürünmek üzere geliştirilen Volkswagen ID. Buzz için genlerinden ötürü karavan nitelikleri de beklenti noktasında üst sıralarda. Bu potansiyelin farkında olan marka, aracın tanıtımı öncesinde kullanıcıların dikkatini çekecek bir duyuru gerçekleştirdi Resmi kaynaklar tarafından doğrulanan detaylarda ID. Buzz’ın, ID. California adında kamp odaklı versiyonuna yeşil ışık yakıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID. Buzz karavan versiyonu için çok ciddi bir talep var

Duyuruyla birlikte kısa detayların da verildiği modelle ilgili markanın şimdiden büyük bir beklentisi var. Öyle ki halihazırda bile pek çok ülkeden çok ciddi bir talep olduğuna dair net açıklamlar dikkat çekiyor. Markanın ticari araç operasyonu tarafından geliştirilecek olan ID. California ile birlikte bu rozetin elektrikle buluştuğu ilk model de hayata geçirilmiş olacak. Ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi MEB platformu üzerine geliştirilecek olan California versiyonunun, gövde tipi olarak uzun aks mesafeli paket üzerine şekillendirilmesi bekleniyor. Hizmet edeceği amaç düşünüldüğünde de 110 kWh seviyesinden biraz daha yüksek oranda kapasiteye sahip büyük bir batarya paketinin bu araçta standart olarak getirilmesi söz konusu. Halihazırda satışta olan California versiyonlarında olduğu gibi yukarıya doğru esneyerek araç içerisinde ambiyansı bambaşka bir boyuta taşıyan tavan tasarımının da standart olarak gelmesini bekliyoruz. Üç sene önce 435 ile 600 km aralığında menzil, 5 saniyelik 0-100, 160 km/s’lik maksimum sürat ve 369 beygirlik güç değerleriyle sahneye çıkarılan Buzz için teknik beklentiler hala sabit.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Volkswagen ID. Buzz

Read More