Volkswagen Golf için tarihi karar verildi; işte resmi açıklamaVolkswagen Golf R 20 Years Edition

Elektrik planlaması kapsamında bir süredir geleceği tartışılan Volkswagen Golf için, CEO Thomas Schafer açıklamalarda bulundu.

Elektrik dönüşümüyle birlikte yepyeni yüzler ve modeller karşımıza çıkarken, bir yandan da tarihe iz bırakmış isimlerin de vedalarına şahit oluyoruz. Son olarak Ford cephesinde Fiesta ve Focus gibi örnekler üzerinden şahit olduğumuz bu sürecin Volkswagen tarafındaki yansımaları da kelimenin tam anlamıyla dört gözle bekleniyor. “ID” alt markası altında oluşturduğu yeni ürün gamıyla geleceğin altyapısını kuran şirketin efsanesi olan Golf için de nasıl bir yol izleyeceği üzerine var olan tüm komplo teorilerine ilk ağızdan cevap geldi. CEO Thomas Schafer, ID alt markasının Golf için bir son olması gerektiğine inanmadığını ifade ederek ismin önümüzdeki süreçte de korunacağına açıklık getirdi.

2023 Volkswagen Golf

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Golf rozeti gelecekte de olacak

Markasının Golf adına veda etmeyeceğini vurgulayan Schafer; “Oluşturduğumuz ID rozeti ile Volkswagen markası arasında bir bağ var. Temellerini attığımız bu bağ için geleneksel modellerden vazgeçmemiz gerekmiyor. Golf ve GTi gibi artık bir ikon haline gelmiş rozetlere sahibiz. Özellikle Golf’ten asla vazgeçmeyeceğiz. Bu imkansız. Böyle bir mirastan vazgeçip bir kenara atmak halihazırda zaten çılgınlık olur. ID rozetini merkezde tutarak ikonik modellerimizi sunmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Schafer’in açıklamalarında ID Buzz modelini refere ederek, bir ID modelinin numara ile tamamlanması gibi bir kurallarının olmadığını vurgulaması da dikkat çekiyor. Bu da önümüzdeki süreçte Golf’ün de “ID Golf” olarak yepyeni bir dinamiğe bürünerek yeni nesillerine geçeceğine dair beklentilere yoğunlaşmamıza olanak tanıyor. Avrupa’da 2033’ten itibaren sadece elektrikli araçlar satmaya hazırlanan Volkswagen’in bu yaklaşımıyla, ID.3 ile Golf’ün birlikte bir çözüm olarak ürün gamında sunulacağını görüyoruz. Bu da modellerle ilgili ürün planlamasının çok doğru yapılma zorunluluğunu beraberinde getiriyor. Golf’ün günümüzdeki dinamikleriyle 2028’e kadar yola devam etmesi bekleniyor.

İlgili video

Volkswagen ID. 4

Read More