Volkswagen, elektrikli otomobil satışlarında kısa sürede önemli başarı yakaladıVolkswagen elektrikli otomobil

Volkswagen, iki yıllık yoğun periyodun ardından elektrikli otomobil teslimatlarında küresel bazda önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

2033’ten itibaren Avrupa pazarında sadece elektrikli otomobil satmaya hazırlanan Volkswagen, özellikle 2020 yılından günümüze uzanan süreçte önemli adımlarını sıraladı. Grup içerisinde Skoda ve Cupra gibi diğer isimlerin de desteklediği dönüşüm sürecini kendi içerisinde “ID” markası altında sürdüren markada, çok kısa bir sürede ID.3’ten başlayıp ID.6’ya kadar uzanan kapsamlı bir yelpazesi oluşturuldu. Son olarak ID Buzz‘ın da aileye eklenmesiyle ikonik bir yüzünü geleceğe taşıyan şirket, iki yıllık süreçte yarım milyon adetlik elektrikli otomobil teslimatını geride bıraktı.

Volkswagen ID.4

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen yeni modeller için de hazırlanıyor

Ekim 2020’den günümüze kadar uzanan süreçte küresel bazda gerçekleştirilen ID ürün gamı teslimatı, önümüzdeki sürecin de habercisi niteliğinde. Henüz Türkiye dahil birçok pazarda tam anlamıyla yeni nesil elektrikli otomobillerini sunamayan Volkswagen, tedarik krizinden de önemli oranda etkilenmişti. 2026’dan itibaren toplamda on adet yeni elektrikli araçla kullanıcılara çözümler sunacak bir oluşumdan da bahsetmek mümkün. Bu yılın ilk yarısında Avrupa ile birlikte Çin pazarında da ciddi bir elektrik pazarı yakalan markada ID.4’e olan ilgi kayda değer. Elektrik çağında grubun bir diğer yükselen ismi ise Skoda oldu. Sadece Enyaq iV ürün gamıyla 85.000 adedi aşan teslimatın gerçekleştirilmesi, grubun yeni dönemde de Avrupa’da liderlik için iddialı olacağını ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Volkswagen ID. 4

Read More