Volkswagen e-Up, markasının en ucuz elektrikli otomobili olarak tekrar siparişe açıldı

Var olan talebi karşılamak adına markasının en ucuz elektrikli otomobili olarak banda geri dönen Volkswagen e-Up, günlük ihtiyaçları kolaylıkla karşılıyor.

Volkswagen’in ID ürün gamı için yeniden şekillendirdiği fabrikalarıyla birlikte elektrifikasyon hamlelerini hızladırdığı birkaç yılı geride bıraktık. ID.3 ile başlayan süreçte ilk elektrik SUV modeli ID.4’ü de ekleyen marka, bu yelpaze için süreç içerisinde bazı isimlerin üretimine son vermek zorunda kalmıştı. 1 yılı aşkın süredir sipariş alımları sebeple durdurulan Volkswagen e-Up, segmentinin taşıdığı fiyat başta olmak üzere pek çok avantaj sebebiyle tekrar üretime taşınıyor. Markanın kompakt segmentte yeni bir binek otomobili 2025’e kadar planlamamasının da etkisiyle sipariş alımları Almanya merkezli olarak alınmaya başlanan e-Up, aynı zamanda ürün gamındaki en ucuz elektrikli otomobil rozetini taşıyor. Almanya’daki teşviklerle birlikte 17.325 euroluk etikete sahip olan model, rakipleri arasında da fazlasıyla iddialı bir noktada.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen e-Up teknik özellikleri

Style Plus versiyonuyla birlikte siparişe açılan e-Up’ta; 15 inçlik alaşım jantlar, dijital klima, fonksiyonel deri direksiyon ve şerit asistanı gibi işlevsel donanımlar sunuluyor. Fabrika verisinde 258 kilometreyi bulan sürüş menziliyle dikkat çeken e-Up için hızlı şarj kaynağı üzerinden 0’dan yüzde 80 batarya dolumuna 1 saat civarında gelebiliyor olması da günlük ihtiyaçları karşılama konusunda hiçbir sorun yaratmıyor. Tek elektrik motorunun konumlandırıldığı modelin 83 beygirlik güç ve 212 Nm tork ile birlikte 0’dan 100’e hızlanmasını 11,9 saniyede tamamlayabildiğini biliyoruz. e-Up’ta maksimum sürat ise 130 km/s ile limitli. 2013 yılından beridir Volkswagen ürün gamında kendisine yer bulan e-Up, bu süreçte 80 bin adedi aşan satış yakalamış durumda. Modelin bu süreçte en büyük sıçramayı 30.800 adetlik satışla 2021’de yakalamış olması da, bugün tekrar sipariş alım kararının alınmasındaki en büyük etmenler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın

Read More