Vivo X Fold S katlanabilir sektörüne iddialı bir giriş yapacak


Vivo X Fold S kısa süre önce Çin’in 3C sertifika sitesinde görüldü. Bu listeye göre ise cihazın bazı özellikleri ortaya çıktı. Listeye göre söz konusu cihaz 80W’a kadar hızlı şarjı destekleyecek. Bugün cihaz, Geekbench kıyaslama sitesinde kendini göstererek birkaç önemli özelliği daha gösterdi. Liste, katlanabilir cihazın Qualcomm’un amiral gemisi Snapdragon 8+ Gen 1 işletm sistemi ile donatılacağını ortaya koyuyor.

Vivo X Fold S katlanabilir sektörüne iddialı bir giriş yapacak

Vivo X Fold S katlanabilir sektörüne iddialı bir giriş yapacak - Resim : 1

Ayrıca, 12 GB’a kadar RAM, geliştirilmiş bir pil, 50 megapiksel telefoto kamera ve 120 Hz yenileme hızına sahip yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip olduğu söyleniyor. Kaynak Mukul Sharma, Geekbench web sitesinde V2229A model numarasına sahip Vivo X Fold S’yi gösterdi. Cihazın anakartı, Qualcomm’un en yeni Snapdragon 8+ Gen1 yonga seti ile ilişkilendirilen ‘taro’ kod adına sahip. Yonga seti 2.02GHz’de çalışan dört çekirdeğe, 2.75GHz’de üç çekirdeğe ve 3.19GHz saat hızına sahip bir ana çekirdeğe sahip olacak. İşlemci, Adreno 730 GPU ile eşleştirilmiş. Liste, telefonun 11.01 GB RAM sunacağını gösteriyor. Bu, kağıt üzerinde 12 GB RAM anlamına geliyor. Telefon ayrıca başka depolama seçenekleriyle de gelebilir. Katlanabilir cihaz Android 12 işletim sistemini kutudan çıkaracak şekilde listelenmiştir. Ayrıca üstte özelleştirilmiş bir kullanıcı arayüzü olabilir.

Vivo X Fold S akıllı telefon, tek çekirdekli testlerde 1.319 puan ve çok çekirdekli testlerde 4.045 puan aldı. Önceki raporlar, cihazın 4.700 mAh pil ile geleceğini ve 80W kablolu ve 50W kablosuz şarjı destekleyeceğini gösteriyor.

Read More

Yorum yapın