Vivo X Fold katlanabilir telefonun tasarımı netleşti!


Vivo‘nun ilk katlanabilir akıllı telefonu Vivo X Fold, Çin’de 11 Nisan’da ortaya çıkacak. Lansmandan çok önce şirket, X Fold’u iç pazardaki resmi web sitesinde listeledi. Resmi liste, katlanabilir akıllı telefonun temel özelliklerini ve resmi görsellerini ortaya koydu.

Vivo X Fold‘un resmi görüntüleri, piyasada bulunan diğer katlanabilir akıllı telefonlar gibi içe doğru katlanır bir tasarıma sahip olacağını gösteriyor. Cihazın ön tarafında kavisli kenarlı bir delikli ekran bulunuyor.

Vivo X Fold katlanabilir telefonun tasarımı netleşti!

vivo katlanabilir cihaz

Cihazın arka tarafında dörtlü kamera ünitesi ve içinde LED flaş bulunan dikdörtgen bir kamera bloğu bulunuyor. Vivo X Fold’un sağ kenarında, uyarı slaydına benzeyen bir düğme karşımıza çıkıyor. Cihazın diğer ucunda bir ses seviyesi rocker ve bir güç tuşu bulunuyor. Cihaz açıldığıda, delikli tasarıma sahip devasa katlanabilir ekran ortaya çıkıyor.

Vivo, Vivo X Fold’un 2K+ çözünürlük ve 120Hz yenileme hızı sunan AMOLED E5 katlanabilir ekranla donatıldığını onayladı. Havacılık sınıfı yüzer kanat menteşesi ile donatılmış. Dış ve iç ekranların her ikisi de ekran içi parmak izi tarayıcı ile donatılmış.

Cihaz, Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti tarafından desteklenmekte. Vivo X Fold söylentilere göre ön tarafında 6.53 inç FHD+ OLED 120Hz ekrana sahip olacak. Cihazın arka kamera kurulumunda 50 megapiksel birincil kamera, 48 megapiksel ultra geniş snapper, 2x optik zoomlu 12 megapiksel telefoto kamera ve 8 megapiksel periskop telefoto kamera olacağı söyleniyor. 120W veya 80W hızlı şarjı ve 50W kablosuz şarjı destekleyebilen 4.600mAh pil barındırması bekleniyor. X Fold’un 12 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama yapılandırmalarıyla gelmesi muhtemel. Şirket, Çin’de mavi, koyu kırmızı ve turuncu renklerde sunabilir.

Read More

Yorum yapın