Vitalik Buterin, küresel kripto hakimiyeti olasılığını dışlıyor!


Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, kripto para birimlerinin küresel finansal sistemi ele geçirme olasılığı konusunda şüphe uyandırdı.

Vitalik Buterin, küresel kripto hakimiyeti olasılığını dışlıyor!

Reuters’in 16 Haziran tarihli haberine göre Buterin, kripto sektörünün son yıllarda önemli bir büyüme ve benimseme kaydetmesine rağmen geleneksel ve devlet destekli para birimlerinin baskın kalmasını beklediğini belirtti.

Buterin; “Kripto para birimlerinin dünyayı ele geçirmesini beklemiyorum. Bu kriptolar, dijital ve hükümetlerle ilgili” dedi.

Özellikle, dijital para birimlerinin ödeme ve yatırımlarda kullanım alanları bulması ile, farklı kripto para birimlerinin geleneksel finans sistemlerini ne ölçüde ele geçirebileceği konusunda spekülasyonlar var.

Düzenleyici Engeller

Kripto savunucuları dijital varlıkların geleneksel finans ürünlerinin yerini alması için bastırıyor olsa da, düzenlemeler ana engel olarak ortaya çıkıyor. Bu, Amerika Birleşik Devletleri gibi farklı yargı bölgelerinin alanı yönetmek için yasaları yürürlüğe koyması ve önermesiyle ortaya çıkıyor.

Kripto sektörünü evcilleştirme ihtiyacı, Terra ( LUNA ) ekosisteminin çöküşünün ardından son günlerde ortaya çıktı. Olay, Güney Kore’nin sektörü yönetmek için katı yasalar çıkarmak için harekete geçmesi de dahil olmak üzere birkaç hükümetle birlikte milyonlarca yatırımı sildi. 

Ayrıca Buterin’in kriptonun geleceği hakkındaki görüşleri, El Salvador gibi hükümetlerin Bitcoin’in yasal bir ihale olarak kullanılmasını onayladığı bir noktaya geliyor. Daha önce, Ethereum kurucusu El Salvador’un Bitcoin görevini pervasız olarak nitelendirirken, hareketi öven bireyleri patlattı. 

Buterin’e göre, ilköğretim olmadan insanları kriptoyu benimsemeye zorlamak büyük olasılıkla insanların onu dolandırıcılıkla suçlamasına sebep olacak.

Read More

Yorum yapın