Video: Sony, iPhone için özel Backbone One versiyonu tanıttıSony, iPhone için özel Backbone One

Sony bugün bir sürpriz yaptı iPhone için özel olarak hazırlanan Backbone One – PlayStation Edition ile karşımıza çıktı.

Hali hazırda satışta olan mobil kontrolcü Backbone One üzerine kurulan PlayStation Edition sürümü, direkt olarak iPhone telefon modelleriyle uyumlu. Tanıtım videosunu sayfanın üstünde izleyebileceğiniz ürün, iPhone’ları merkezine alıyor ve onları bir portatif oyun konsolu haline getiriyor. PlayStation oyunlarının PS Remote Play aracılığıyla oynanabildiği ürün ile elbette normal mobil oyunlar da deneyimlenebiliyor. Sony son dönemde mobil oyun konusunda büyük çalışmalar yapıyor. Firma birçok büyük PlayStation oyununu mobile getirmek adına kararlı olduklarını zaman zaman gündeme getiriyor. Bu bağlamda önemli bir seçenek olan Backbone One – PlayStation Edition, birçok pazarda satılacak ve yurt dışı fiyatı 100 dolar olacak.

Sony başka donanımlar üzerinde de çalışıyor. Bunların başında PlayStation VR2 geliyor. Firma hatta kısa süre önce model için önemli detaylar verdi. PlayStation VR2 ya da PS VR2, Sony tarafından yapılan resmî açıklamaya göre ilk çıktığında 20’den fazla büyük sayılacak oyuna ev sahipliği yapacak. İlk aşamada Resident Evil Village, The Walking Dead: Saints and Sinners Ch2, No Man’s Sky ve Horizon Franchise gibi yapımlar ile denenecek ürün, açıklandığı kadarıyla VR için özel olarak üretilmeyen yapımlarda da kullanılabilecek.

Yapılan açıklamaya göre normal oyunlarda kişilerin gözleri önüne 1080P’lik bir sanal ekran getirilecek. Bu ekran 24 ile 120 Hz arasında oyun oynanabilecek. Başlıkta ayrıca bir canlı yayın desteği de olacak. Bunun için harici olarak PS5 HD kamerasının alınması gerekecek.

[haber id=”771

Bu kamerayı alan kişiler hem kendilerini hem de oyun görüntüsünü canlı olarak yayınlayabilecek. Bu durum özellikle oyun yayıncılarını çok memnun edecek. Ürün aynı zamanda başlığı çıkarmadan odaya bakılmasına da imkân tanıyacak. Bu sayede birçok kazananın önüne geçmeyi hedefleyen Sony, burada kişilerin özel oyun alanı belirlemesine de izin verecek. Bu alanın uç noktalarında kullanıcı görsel ve sesli olarak çarpma / düşme risklerine karşı uyarılacak.

Introducing Backbone One – PlayStation Edition, an officially licensed mobile controller for iPhone users.

Full details: https://t.co/4TR6NVzAFU pic.twitter.com/4M39fUxBGz

— PlayStation (@PlayStation) July 28, 2022

Sony Backbone One PlayStation sürümü yanında bu da ilginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More