Valve yeni bir Half-Life üzerinde mi çalışıyor?


Bir jenerasyonun en önemli oyunlarından biridir Half-Life. Aslında bu efsane oyun için geçmiş zaman ekini kullanmak çok da doğru olmayabilir çünkü hala binlerce insanın ara sıra arkadaşlarıyla eski günleri yad etmek için toplanıp sayısı her geçen gün azalan internet kafelerde “birkaç el” Half-Life oynadıkları bilinen bir durum.

İşte yıllar geçmesine rağmen, isminden ve etkisinden hiçbir şey kaybetmeyen bu yapım, bugünlerde bambaşka bir şekil ve belki de bambaşka bir platformda yeniden karşımıza çıkabilir. İddianın doğduğu yer ise Valve’nin ünlü tasarımcısı Greg Coomer.

Valve yeni bir Half-Life üzerinde mi çalışıyor?

Coomer tarafından verilen bir röportajda, çalışanı olduğu Valve’nin çok önemli 2 oyun üzerinde çalıştığını, bu oyunlardan özellikle birinin tüm oyun dünyasını derinden sarsacak bir isim olduğunu söyledi. Coomer, gizemli açıklamalarını sürdürdüğü röportajda, oyunların isimleri veya çıkış tarihleri hakkında net bir bilgi vermezken, “özellikle birinin tüm oyun dünyasını derinden sarsacak türden” şeklindeki sözleri akılları doğal olarak Half-Life’ı getirdi.

Bilindiği üzere bir süre önce Valve oyun dünyasına bu kez de taşınabilir bir oyun konsolu ile dahil olacağını duyurmuş, uzun süren çalışmaların ardından ise 25 Şubat 2022 tarihinde Steam Deck ismini verdiği taşınabilir oyun konsolunu piyasaya sürmüştü. İşte yeni bir Half-Life projesi hem efsaneye saygı niteliğinde olacağı hem de yeni konsolun reklamını son derece iyi yapacağı için güzel bir tercih olabilir.

Read More

Yorum yapın