Valorant içerisine gelen ilk Türk ajan “Fade” ile tanışın [Video]Valorant Facde Türk ajan

Riot Games tarafından geliştirilen sevilen oyunlardan Valorant içerisine ilk Türk ajan geliyor. Türkiye’deki oyuncular Fade ile heyecanlandı.

Riot Games’in tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan FPS türündeki oyunu Valorant’a çok uzun zamandır beklenen bir Türk ajan ekleniyor. Ülkemizde oldukça geniş bir hayran kitlesi bulunan, yurt dışında her ay 14 milyondan fazla PC oyuncusunun mücadele ettiği Valorant’ta yer alacak Türk ajan Fade, yapılan resmi açıklamaya göre 28 Nisan’da oyuncularla buluşacak. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Erdinç İyikul: “Riot Games’in Türkiye’de faaliyetlerinin başladığı 10 yıl boyunca oyuncularımızın ihtiyaçlarına ve isteklerine yönelik çalışmayı devam ediyoruz. Her ürünümüzün bölgemizdeki oyuncular için özel olarak tasarlanmış deneyimler olarak hissettirmesi için çalışıyoruz. Dünyada milyonlarca oyuncusu olan Valorant’ta Türk ajanımızın gelmesinin gururunu yaşıyoruz. Valorant Türkiye’nin en sevilen ve en çok oynanan oyunlarından biri.

Ajanın geliştirilme aşamasında geliştirici ekip ile birlikte sürekli çalışarak Türk kültürünün eşsiz özelliklerini modern bir bakış açısıyla işlenmesini sağladık. Ajanın geçmişinin kurgulanmasından, günlük hayatında yaptığı detaylara kadar Türk oyuncusu için tanıdık olmasını istedik. Aynı zamanda tüm Valorant oyuncuları için bir bağ kurabilecekleri kadar da gerçekçi detaylar için uğraştık. Uzun zamandır beklediğimiz Türk ajan oyuncularımızla buluşacağı için çok mutluyuz.” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yıl Türkiye’deki 10. yaşını kutlayacak olan Riot Games Türkiye’nin bu sürede önemli başarılara imza attığının da altını çizen Erdinç İyikul, konuşmasına şöyle devam etti: “Geçtiğimiz 10 yılda oyunlarımızı Türkiye için yerelleştirirken, ülkenin önde gelen seslendirme sanatçılarıyla ve stüdyolarıyla çalıştık. Oyun sunucularımızı büyük yatırımlarla Türkiye’ye taşıdık.

Oyuncuları bir araya getiren büyük çaplı organizasyonlar düzenledik. Esporu Türkiye’de kurumsal, organize ve profesyonel bir spor dalı haline getirdik. Ülkemizi dünya arenasında temsil eden, bayrağımızı dalgalandıran şampiyonların yetişmesine aracı olduk. Bugün ise dünyanın dört bir yanında milyonlarca oyuncusu bulunan Valorant’a Türk bir karakter eklenmesinin gururunu yaşıyoruz.”

Valorant içerisine gelen ilk Türk ajan Fade için yayınlanan tanıtım videosunu sayfanın üstünde, oynayış videosunu ise hemen aşağıda izleyebilirsiniz.

Read More