USB-C portuna sahip ilk iPhone 12 Pro Max, Ebay’de satışa çıktıUSB-C portuna sahip ilk iPhone 12 Pro Max

Dünyanın USB-C portuna sahip ilk iPhone modeli sonrasında USB-C portuna sahip ilk iPhone 12 Pro Max, Ebay’de satışa çıktı.

Hatırlarsınız Ken Pillonel, geçtiğimiz yılın sonunda karşımıza USB-C portu olan bir iPhone X ile çıkmıştı. Bunun için özel çalışmalar yapan yani sadece Lightning portunu çıkarıp yerine USB-C takarak durumu değiştirmeyen Pillonel, yaptığı çalışmanın özel donanım modifikasyonları ile işlevsel olduğunu göstermişti. iPhone’a takılan USB-C portu, gerçek anlamda şarj ve veri aktarımı için kullanılabiliyor. Ken Pillonel hazırladığı bu özel iPhone X’i Ebay üzerinden açık artırmaya açmış ve telefon tam 86 bin 1 dolara satılmıştı. Model için toplam 126 civarında teklif gelmişti.

Şimdi ise DEEP isimli firma tarafından hazırlanan bir USB-C portuna sahip iPhone 12 Pro Max modeli buradan açık artırma şeklinde satışa sunuldu. Bu konuda bir ilke imza atılan telefon için şimdiye kadar (26 Şubat 11:18) verilen en yüksek teklif 1.350 dolar oldu. Şimdiye kadar dört farklı teklif geldi.

Yapılan açıklamaya göre hazırlanan iPhone 12 Pro Max modeli işlevsel durumda. Hatta süreci göstermek adına yukarıdaki üretim videosunu yayınlayan DEEP, bu konuda herkese yol gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunu tekrar belirtmek istiyoruz. Bizce Apple ileride iPhone’lardan şarj portunu tamamen kaldıracak. Firma biliyorsunuz iPhone 12’ler ile MagSafe sistemini hayatımıza soktu. Bu sistemde telefonu şarj etmek için artık herhangi bir porta ihtiyaç bulunmuyor. Telefonlar arkalarındaki manyetik temelli sistem ile kablosuz olarak şarj edilebiliyor. İşte bu yüzden iPhone 14 değil ancak iPhone 15 modellerinden standart şarj portu tamamen kaldırılabilir.

iPhone 12 Pro Max yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

Read More