Ünlü borsacı, kripto bilgisayar korsanlarına 300 bin dolar kaptırmış!


Yaygın olarak “Wall Street’in Kurdu” olarak bilinen eski borsacı Jordan Belfort, sektörü düzenlemenin önemini vurgularken bir kripto hackleme olayının kurbanı olduğunu itiraf etti.

Ünlü borsacı, kripto bilgisayar korsanlarına 300 bin dolar kaptırmış!

Belfort’a göre, bir keresinde Metamask cüzdanında saklanan yaklaşık 300.000 dolar değerindeki dijital para birimini bir hacklemeden sonra kaybetti” dedi.

Ancak Belfort, olaydan bu yana varlıklarını borsanın sıcak kripto cüzdanları yerine soğuk bir depoda sakladığını kaydetti.

Belfort “Borsalardaki hiçbir kripto paramda param yok. Ledger ile tabiri caizse her şey bir soğuk hava deposu cüzdanında. Aslında hacklendim. Geçen yıl MetaMask’ta yaklaşık 300.000 $ kaybettim. Bu şu anda çok, çok, çok zorlu bir sektör çünkü gerçekten tam anlamıyla Vahşi Batı gibi” dedi.

Ünlü borsacı, kripto bilgisayar korsanlarına 300 bin dolar kaptırmış! - Resim : 1

Borsalarda kripto depolamaya odaklanmanın, müşterilerin FTX çöküşünde para kaybetmesinden sonra ortaya çıktığını belirtmekte fayda var . Bu durumda, yatırımcılar daha çok varlıklarını kendi cüzdanlarında saklamaya odaklandı.

İlginç bir şekilde, zincir üstü veriler, Trust Wallet gibi depolama platformlarının kilit yararlanıcılar olarak ortaya çıktığı borsalardan kripto para birimlerinin çıkışını vurguladı. Sonuç olarak, ilgi, Trust Wallet Token’ın ( TWT ) yeni zirvelere yükseldiğini gördü.

Özellikle, kripto para birimi sektörü, 2022’de bir dizi skandalla karakterize edilen bir ayı piyasasını sürdürdü ve en son yüksek profilli olay FTX kripto para borsasının çöküşü oldu.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın