Ünlü analistten iPhone 14 Kamera yükseltmeleri ve FaceTime adına iyi haberler var!


Genellikle yeni iPhone 14 serisindeki ana sensör hakkında bu aralar çok şey duyduğumuz oluyor. Ancak bu sefer ünlü analist Ming-Chi Kuo, güzel bir gelişme alacak olan ön kamerayla ilgili bazı güzel ayrıntılar verdi.

Apple iPhone 14 Selfie severleri sevindirecek

Analiste göre, dört iPhone 14 modelinin tümü muhtemelen otomatik odaklama ve daha büyük bir diyafram açıklığına sahip yeni kamera yükseltmeleri alacak. İşte Twitter hesabından yaptığı paylaşım:

2H22’deki (2022 İkinci çeyrek) dört yeni iPhone 14 modelinin ön kamerası büyük olasılıkla AF (otomatik odak) ve yaklaşık f/1.9 diyafram açıklığına (iPhone 13’ün FF (sabit odak) ve f/2.2’ye kıyasla) yükseltilecek. AF desteği ve daha düşük bir f değeri, selfie/portre modu için daha iyi bir sığ alan derinliği efekti sağlayabilir. Ayrıca AF, FaceTime/görüntülü arama/canlı akış için odak değerlerini de geliştirebilir.

Yapılacak olan bu değişiklikler, Portre ve Sinematik mod çekimleri için harika olabilir. Sadece bu da değil, düşük ışıklı öz çekimlerde de güzel bir gelişme sağlanacaktır. Analiste göre, bunun FaceTime/görüntülü arama/canlı akış kullanımları için odak etkisini de artırabileceğini söylüyor. Apple‘ın son WWDC sırasında FaceTime özelliklerine ne kadar odaklandığını görmek önemlidir; bu, bu yükseltmenin şimdi iPhone 14 hattında olması açısından çok değerli olacaktır.

iPhone 14 Kamera detayları ve ekran tasarımı detaylandı!Bunun dışında iPhone 14 Pro modeli büyük ihtimalle nokta delik + hap tasarımlı yeni bir tasarıma sahip olarak gelirken, normal sürümlerde iPhone 13 çentiği yer alacak. Mart ayında, iPhone 14’ün mini varyantı olmadan dört farklı modelle geleceği bildirilmişti. İşte iPhone 14 serisi hakkında başka bildiklerimiz:

Çip durumuna gelince, bazı kaynaklar, A15 çipine dayalı iki yeni iPhone 14 modeli olacağını, diğer iki modelin ise yepyeni bir çipe sahip olarak geleceğini söylüyor. Apple’ın şu anda biri ekstra GPU çekirdeğine ve 6 GB RAM’e (13 Pro modelinde kullanılan) sahip olan A15 yongasının iki farklı sürümüne sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Kaynaklar ayrıca bu yılki tüm iPhone’ların 6GB RAM’e sahip olacağını, Apple’ın giriş seviyesi iPhone 14 modellerinde A15 Bionic çipinin üst düzey bir sürümünü kullanabileceğini söylüyor. iPhone 14 serisi için heyecanlı mısınız? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Read More

Yorum yapın