Ukrayna, kripto para üzerinden topladığı yardım miktarını açıkladıUkrayna kripto para

Rusya işgali altında olan Ukrayna kripto para üzerinden aldığı yardım miktarını açıkladı. Ülke tüm dünyadan yardım bekliyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali maalesef halen sürüyor ve saldırılar nedeniyle Ukrayna ciddi bir zorluk içerisinde bulunuyor. Bu zorluklar elbette maddi tarafta da sürüyor. İşte bunun için ülke günlerdir kripto para üzerinde yardım topluyor. Son açıklamaya göre Ukrayna kripto para yardımları üzerinden şimdiye kadar 14 milyon dolardan fazla para toplamış durumda. Yardım etmek isteyenler için kripto para bağış hesaplarını Twitter üzerinden herkese açık olarak paylaşan ülke, 14 milyon doların üstüne 18 binden fazla kişinin katkısıyla ulaşmış durumda. Buna ek olarak Ukrayna için başka yardımlar da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Örneğin Elon Musk, geçtiğimiz günlerde uzaydan internet sunan SpaceX Starlink sistemini Ukrayna’da aktif ettiklerini duyurdu. Bölgeye bağlantı için gereken anten ve terminallerden yönlendirildiğini de aktaran Musk, bu hamlesiyle ülkedeki internet erişimini hemen hemen zarar verilemez hale getirdi.

Starlink temelli internete elbette herkes erişim sağlayamayacak ancak en azından devlet yetkilileri ve kilit kurumlar dış dünya ile iletişimlerini bu sayede çok daha rahat ve kesintisiz hale getirebilecek.

Buna ek olarak Ukrayna’nın yakınındaki Superchargers istasyonları ücretsiz hale getiren Tesla, bazı başka yardımlar da planlıyor. Bu arada birçok ülke de Rusya’nın işgaline karşı olarak Ukrayna’ya maddi ve askeri yardımlarda bulunuyor.

Ukrayna kripto para gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti

Read More