Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk oldu! İşte ödenen fiyat!


Bir süredir Twitter ve Elon Musk arasında bir flört durumu olduğu herkesin malumu. Son dönemde ortaya çıkan raporlara göre, Elon Musk bir süredir Twitter hisselerini topluyormuş. Hatta son alımlarıyla birlikte yüzde 9’luk bir hisse sahibi olduğunu da belirtelim.

Bu durum Twitter cephesinde de büyük ses getirmişi. Hatta Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar yönetim kurulunu kızdırmıştı. Musk son olarak Twitter‘ı satın alması halinde yönetim kurulu maaşlarının sıfıra indirileceğini belirtmişti.

Bu söylemler ne kadar doğrudur bilinmez fakat son yılların en büyük satış işlemi gerçekleşmek üzere diyebiliriz.

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk oldu! İşte ödenen fiyat!

Gündeme bomba gibi düşen haberlere göre Elon Musk ve Twitter resmen anlaştı. Yönetim kurulu ile satış işlemleri için masaya oturan Musk‘ın teklifi kabul edildi ve Twitter 44 milyar dolara el değiştirdi.

Bahse konu kişi Elon Musk da olsa kimse bir anda 44 milyar doları çıkartıp ödeyemez. Dolayısıyla Musk da teklifini ABD’li borç veren Morgan Stanley ve diğer kurumların desteğiyle finanse etmeyi planladığını açıklamıştı.

Bakalım önümüzdeki günlerde iki dev arasındaki bu anlaşma resmi zeminler üzerinde de hayat bulacak mı? Şunu şimdiden söylemek mümkün. Musk‘ın yönetime geçmesiyle birlikte Twitter‘da köklü değişiklikler olacaktır. Yine de bekleyip göreceğiz.

Read More

Yorum yapın