Twitter’a olan güven günden güne azalıyor: Şimdi de Apple terk etti


Elon Musk denildiğinde akıllarda beliren ilk imge, başarılı bir iş insanı figürü oluyor. Ancak en başından beri Twitter ile ilgili yürüttüğü stratejiye bakıldığında, bu algının sarsılmaması elde değil. Olaylı bir sürecin ardından Twitter’ı satın alan dünyanın en zengin insanı, bu alım sonrası bir anda giriştiği olaylarla kendini sorgulatır hale getirmişti.

Nitekim ilk gün CEO ve diğer üst düzey yöneticileri kovan, sonraki süreçte ise bir günde binlerce çalışanını hiçbir bahane göstermeden kapı dışarı eden Elon Musk, Mavi Tik konusunda da önce herkesin alabileceğini duyurmuş sonrasında ise fake hesapların bile Mavi Tikli hale gelmesinin ardından yeni özelliği askıya almak zorunda kalmıştı. İşte bu tutarsız hareketler, Twitter’ın en büyük gelir kapısı olan reklam ağını da olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Twitter’a olan güven günden güne azalıyor: Şimdi de Apple terk etti

Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldığı ilk gün birçok otomobil devi Twitter’ın geleceğini görebilmek için reklam ortaklıklarını iptal ettiklerini duyurmuştu. İşte bugünün kötü haberi ise Apple’dan geldi. Amerikalı teknoloji devi, Twitter’ın büyük bir güven kaybı yaşadığını ve kullanıcıların akıllarında kötü bir imaj çizdiğini belirterek, bu imajın reklam vermeye uygun olmadığını belirtti. Tabi bu açıklamanın devamında ise reklam ortaklığı anlaşmasının tek taraflı olarak dondurulduğu bilgisine yer verildi. Bakalım dahi çocuk Elon Musk bu gelişmeler karşısında nasıl bir tavır takınacak?

Read More

Yorum yapın