Twitter, uzun paylaşım altyapısını kolaylaştıracakTwitter LOG Tasarım

Twitter platformunu 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, platformda eksik gördüğü yanları güçlendirmek için adımlar atıyor.

Twitter, başından beri karakter limitine sahip bir platform. Karakter limitini başta 140 olarak uygulayan ve daha sonra 280 seviyesine kadar çıkan firma, Elon Musk sonrasında daha uzun paylaşımlar için bir adım atıyor. Ortaya çıktığı kadarıyla yakında 280 karakterin üstündeki metinler otomatik olarak bölünecek ve alt alta sıralanan bir toplu akış halinde paylaşılacak. Elon Musk’ın bizzat doğruladığı bu özellik, şu an manuel olarak yapılması gereken bölme işlemini otomatik hale getirecek, bu da birçok kişinin daha çok hoşuna gidecek. Musk bu sayede platformu daha aktif kullanılır bir yerine hale getirmek ve uzun paylaşımlar için ekran görüntüsü kullanılmasını bitirmek istiyor.

Dün de direkt mesajlar ile alakalı bir yenilik gündeme gelmişti. Elon Musk, Twitter’ı satın almadan önce “Twitter DM’leri Signal gibi uçtan uca şifrelenmeli. Böylece kimse mesajlarınızı gözetleyemez veya hack’leyemez” açıklamasını yapan Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra bunu gerçeğe dönüştüreceklerini duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter’ın yıllar önce denediği ancak garip şekilde devreye almadığı direkt mesajlar için uçtan uca şifreleme sistemi, şu an aktif olarak geliştirme aşamasında yer alıyor. Bu sistem direkt mesaj güvenliği özelinde herkes için harika görünüyor.

Twitter detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’den yeni PS5 oyun kumandası

Read More