Twitter, TikTok benzeri keşfet sistemini test etmeye başladıTwitter

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, TikTok benzeri yeni keşfet sistemini test etmeye başladı. İşte öne çıkanlar;

TikTok, Instagram, Facebook ve Spotify gibi birçok platformu derinden etkiliyor, tüm sektörü değişime zorluyor. Yeni neslin bir numaralı merkezli haline gelen TikTok, Twitter tarafına da etki etti. Twitter’ın bugün Hindistan merkezli olarak yeni keşfet sistemini test etmeye başladığı açıklandı.

Direkt olarak yukarıdaki fotoğraflar ile eski ve yeni halini görebileceğiniz keşfet sistemi, yeni dönemde dikey olarak kaydırılarak gezilecek tam ekran içeriklere odaklanacak. Değişen kullanıcı alışkanlıkları ve yeni nesle özel olarak böyle bir test içerisine giren firma, aldığı geri dönüşlere bağlı olarak altyapıyı ileride Türkiye dahil diğer birçok pazara genişletecek.

Hindistan’da hem iOS hem de Android için denenen özellik, şimdilik birçok kişiden olumlu yorumlar alıyor. Ancak Twitter’ı birçok kişi ana akıştan kullanmayı sürdürüyor ve bunu tercih ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter, dün de iki farklı konuyla gündemdeydi

Twitter, iş haberleşmesi konusunda bir numaralı uygulamalardan olan Slack benzeri iletişim sunan Quill’in yeni sahibi oldu. Twitter’ın platform içerisinde mesajlaşma (Spesifik olarak DM) sistemini daha iyi getirmesine imkân tanıyacak Quill için ne kadar ödendiği bilinmiyor.

Bu arada firma bugün Twitter Spaces için de bir adım attı. Spaces içeriklerinin kaçıranlar için kaydedilmesi imkânı, “iOS, Android ve web” tarafında herkes için aktif edildi. İçeriklerin kayıt altına alınıp alınmamasına içerik üretici karar verecek.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem

Read More