Twitter, sürpriz bir adımla Mac için TweetDeck’i kapatıyorTwitter TweetDeck

Sosyal medyanın haber alma merkezi konumundaki Twitter tarafından geliştirilen Mac için TweetDeck için ilginç şekilde yolun sonu geldi.

Bugün Twitter istemcisi TweetDeck’in Mac uygulamasını açanlar yukarıdaki uyarı mesajı ile karşılaştı. Bu mesaja göre servisin Mac uygulaması 1 Temmuz itibarıyla kapatılacak. İnternet sitesi üzerinden erişim sağlanan sürümü çalışmaya devam edecek TweetDeck için bu Mac adımının neden atıldığı bilinmiyor ve sıkı kullanıcılar bu hamleye fazlasıyla üzülüyor. Twitter’ın kendi Mac uygulaması ise normal olarak çalışmaya devam edecek. Bu arada TweetDeck’in ileride para hale getirilebileceği de bazı iddialar arasında yer alıyor. Firmanın daha çok profesyonellere hitap eden TweetDeck’ten para kazanma gibi bazı planlarının olduğu uzun zamandır ses getiriyor.

Twitter bugün bir yeni özellik ile gündeme gelmişti. Hatırlamak adına platform belirli arama terimlerini sürekli olarak takip etmek isteyenler adına bir “arama aboneliği” olarak geçen özellik geliştiriyor. Bu özellik sayesinde kişiler Twitter’da gerçekleştirdikleri bir arama terimini sisteme kaydedebilecek, daha sonra bu konuda bir tweet atıldığı zaman anında bildirim alabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özellikle belirli konularda Twitter’da nelerin konuşulduğunu görmek isteyenler ve gazeteciler için güzel görünen özellik, spam içerikler ile dolup taşan genel arama terimleri değil ancak spesifik konularda büyük fayda sağlayabilir. “Arama Aboneliği” özelliğinin halen ne zaman herkes için kullanıma açılacağı belli olmuş değil.

Twitter ve TweetDeck gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More