Twitter, mavi onay rozeti satışına süre koruması getirdiTwitter LOG Tasarım

Elon Musk tarafından tam 44 milyar dolara satın alınan Twitter için atılan mavi onay rozeti satışında yeni bir adım atıldı.

Elon Musk, kaçıranlar için geçtiğimiz haftalarda daha önce aylık 4,99 dolar olan Twitter Blue aboneliğinin aylık 8 dolara çıkacağını duyurdu. Bu aboneliğin içerisine mavi onay rozeti de eklendi. Kısa süre önce aktif edilen sistem ile resmen başlayan yeni dönemde, parayı veren herkes mavi onay rozeti alabiliyor. 8 doları ödeyen herkesin herhangi bir kimlik doğrulaması gerekmeksizin “mavi onay rozeti” alabiliyor olması gerçekten çok kötü görünüyor ve birçok sorun yaşatıyor.

Tam olarak bu sorunlardan dolayı zorunlu bir adım atan Twitter, mavi onay rozeti satışını çıkışı yaptıktan kısa süre sonra durdurmak zorunda kalmıştı. Ancak Elon Musk bu paket üzerinden para kazanmaya kararlı. Twitter’dan bir açıklama yapan Elon Musk, mavi onay rozeti satışının yurt dışındaki belirli pazarlarda 29 Kasım itibarıyla yeniden başlayacağını duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte bu 29 Kasım tarihinde bir kez daha başlayacak yeni dönemde firma, oluşturulacak sahte hesapları azaltmak adına bir süre önlemi alıyor. Buna göre yeni açılan Twitter hesapları 90 gün geçmeden mavi onay rozeti satın alamayacak. Mavi onay rozeti satışının aslında hiçbir şekilde yapılmaması gerekiyor. Ancak Musk geri adım atmıyor ve en azından bu 90 günlük süre limitinin sahte hesapları kontrol altında tutmak adına faydalı olacağı düşünülüyor.

Yeni Twitter Blue paketi ve içerisinde yer alan mavi onay rozeti satışı, henüz Türkiye’de açılmış değil. Paketin Türkiye fiyatı da henüz gerçek olarak bilinmiyor.

Twitter ve mavi onay rozeti gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More