Twitter, kullanıma çıkan ve yolda olan yeni özellikler ile gündemdeTwitter

Sosyal medyanın haber alma merkezi Twitter, büyük olayların ortasında yeni özellikler getirmeye aktif olarak devam ediyor.

Twitter, bugün öncelikle iOS uygulamasına, daha sonra ise Android uygulamasına gelecek yeni bir “CC” butonu için duyuru yaptı. Bu buton direkt olarak içerisine altyazı entegre edilen videolarda çalışıyor ve altyazıyı açıp kapatma görevini üstleniyor. Sürecin nasıl çalıştığını aşağıdaki GIF animasyonda gözler önüne seren firma, bu özellikle memnun ediyor ancak halen video kalitesini çok düşük seviyede tutuyor. 2022 yılında halen Twitter’ın video kalitesi çoğu kişi için izlenmeyecek seviyede bulunuyor. Şu an aktif olarak tweet düzenleme butonu üzerinde da çalışan firma, buna ek olarak bir süredir fotoğrafların altında otomatik oluşturulan açıklamalar gösteriyor. Ayrıca firmanın bir “durum bildirim” özelliği üzerinde çalıştığı da ortaya çıkmış durumda.

“Vibe” kod adı altında geliştirilen yeni özellik, kullanıcıların kişisel profillerine durumlarını aktaran bildirimler koymasına imkan tanıyacak. Burada örneğin “xxxx müziğini dinliyor” ya da “ders çalışıyor” gibi durum bildirimlerinin kullanılabileceği gösteriliyor.

Twitter bu aralar Elon Musk ile de gündemden düşmüyor. Biliyorsunuz Elon Musk Twitter’ı satın almak istiyor. Twitter’da 82 milyon takipçisi bulunan Musk, geçtiğimiz hafta şirketi komple satın almak için büyük bir teklifte bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sahibi olduğu diğer şirketlerindeki hisseler üzerinden serveti 270 milyar dolardan fazla olan Musk’ın, Twitter’ı almak için verdiği teklif 43 milyar dolar seviyesinde yer alıyordu. Bugün öğrendiğimiz kadarıyla Elon Musk Twitter’ı satın almak için 46,5 milyar dolarlık finansmanı sağladı. Ancak Twitter Yönetim Kurulu’ndan halen bu konuda olumlu bir cevap gelmedi.

Video captions or no captions, it’s now easier to choose for some of you on iOS, and soon on Android.

On videos that have captions available, we’re testing the option to turn captions off/on with a new “CC” button. pic.twitter.com/Q2Q2Wmr78U

— Twitter Support (@TwitterSupport) April 22, 2022

Twitter gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More