Twitter ile ünlenen Hive Social uygulaması geri döndüHive Social

Elon Musk’ın Twitter’ı alması sonrasında “satılık olmayan sosyal ağ” olarak tanımlanan Mastodon yanında Hive Social da öne çıkmıştı.

Twitter kullanıcıları, Elon Musk platformu satın aldıktan sonra ciddi şekilde alternatif aramaya başladı. Birçok kişi Twitter’a tam 44 milyar dolar veren Elon Musk’ı sevmiyor ve Musk’ın Twitter’ı daha iyi bir yer haline getireceğine inanmıyor. Bu bağlamda ilk ses getiren Mastodon olmuştu. Daha sonra ise ücretsiz iOS ve Android uygulamaları burada yer alan Hive Social dikkat çekmişti. Kullanıcı sayısı kısa sürede inanılmaz artan platform, iki hafta önce beklenmedik bir gelişme ile gündeme geldi. Servisin sunucuları kapatıldı çünkü çok büyük bir güvenlik açığı bulundu. Bu güvenlik açığı nedeniyle abonelerin kişisel bilgilerine ulaşılabiliyordu. Bunu durdurmak ve sorunu çözmek adına sunucu kapatma gibi pek görülmeyen bir önlem alındı.

Bugün ise yaşanan kötü sorunları çözüldüğü duyuruldu. Firmanın Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre güncelleme sonrasında güvenlik açıkları kapatıldı, yüklenme süreleri kısaltıldı ve bellek kullanımı da azaltıldı.

Our servers are back up, new app update is out for iOS, and our Android version is currently in review on the Google Play Store!

What’s new:
▪️ Security fixes
▪️ Increase loading speed
▪️ Reduce memory usage

So glad to have you all back besties!🐝🫶🌈💛

— Hive (@TheHIVE_Social) December 16, 2022

Birden fazla sosyal medya platformunun karması olarak nitelendirilen uygulama, geçtiğimiz hafta tarihinde ilk defa 1 milyon kullanıcıyı geride bırakmıştı. App Store’un popüler ücretsiz uygulamalar listesinde de hızlı bir artış gösteren Hive Social, modern bir arayüze sahip ve 2019 yılında 22 yaşındaki Kassandra Pop tarafından kurulmuş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha çok yeni nesil gençlere odaklanan ve spesifik olarak Instagram, Twitter ile MySpace’in formatlarını harmanlayan Hive Social, Twitter’daki burada detaylandırdığımız son durumlar nedeniyle daha da çok dikkat çekmeye başlayabilir.

Twitter alternatifleri Hive Social ve Mastodon yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV

Read More