Twitter dikey video formatını test ediyor! İşine bak TikTok


Twitter, resmi Blog’unda yeni bir özellikten söz etti. TikTok videolarını platformda sunmayı hedefleyen popüler sosyal medya platformu bunun bir yolunu arıyor. Şirket, Instagrm’n Reels veya YouTube’un Shorts ile yaptığı gibi TikTok benzeri kısa videoları yayınlamaya başlamayacak. Bunun yerine, kısa biçimli videonun yalnızca bir öğesini alacak ve platformdaki video içeriğini keşfetmeyi kolaylaştıracak.

Twitter, videoları yeni bir tam ekran görünümünde oynatacak yeni bir “sürükleyici medya görüntüleyici” özelliği sunacak. Bu, bir Tweetten bir videoya dokunarak/genişleterek erişilebilir olacak. Kullanıcılar, daha fazla görsel içerik keşfetmek isterlerse herhangi bir videodan yukarı kaydırabilecekler. Görünümden çıkmak sizi Twitter akışına geri getirecek. Twitter ayrıca uygulamanın Keşfet sekmesinde daha fazla video gösterecek. Kullanıcılar, “Sizin için videolar” altında ilgilendikleri Tweetlerle birlikte yeni bir video görecekler.

Twitter dikey video formatını test ediyor! İşine bak TikTok

Twitter dikey video formatını test ediyor! İşine bak TikTok - Resim : 1

Şirket konuyla ilgili olarak “Herkesin hizmetimizi ihtiyaçlarına en uygun şekilde kullanmasını kolaylaştırmak istiyoruz ve videolar bunun önemli bir parçası” ifadelerini kullandı. Sürükleyici medya görüntüleyici, önümüzdeki birkaç gün içinde Twitter’ı İngilizce kullanan iOS kullanıcılarına sunulacak. Bu arada, Keşfet sekmesindeki video atlıkarıncası artık İngilizce olarak Android ve iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Twitter en son platformuna video dahil etmeye çalışması başarısız oldu. Twitter, Fleets’i Kasım 2020’de başlattı, ancak yaklaşık 8 ay sonra fişi çekti. Bu duyuruyla, Twitter’ın içerik stratejisini değiştirmeye ve kullanıcılarına Instagram’ın yaptığı gibi aniden kısa biçimli video pompalamasını sağlamaya çalıştığı görünmüyor. 

Read More

Yorum yapın