Twitter, “çoklu medya” özelliği için testlere başladıTwitter

Twitter, platformu daha dikkat çekici hale getirmek adına testlere devam ediyor. Bu sefer “çoklu medya” özelliği gündemde.

Twitter geçtiğimiz gün belirli kullanıcılar üzerinde “durum” özelliğini test etmeye başlamıştı. Facebook tarafından iyi bildiğiniz durum özelliği kapsamında kişilere şimdilik bazı hazır seçenekler sunuluyordu. Durum bildirimleri ile kişilerin tweet atarkenki hissiyatlarını herkese göstermesini isteyen firma, bu sefer “çoklu medya” özelliği için birçok kişiye açık testlere başladı. Çoklu medya özelliği, kişilerin bir tweet içerisinde farklı formatlarda üç farklı içerik eklemesine imkân tanıyor. Bu altyapıda bir tweet içerisine aynı anda fotoğraf, video ve GIF içerik konularak paylaşılabiliyor. Testler sonrasında herkese gelmesi beklenen özellik, sunduğu esneklik ile bazı kişilerin hoşuna gidecek gibi görünüyor.

Twitter son dönemde Elon Musk ve satış konularıyla gündemde düşmüyor. Biliyorsunuz Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Twitter platformunu kâğıt üzerinde 44 milyar dolara satın aldı ve bunun parasını ayarladı ancak satım alım resmileşmedi. Normalde bu durumun yılın sonuna doğru olması bekleniyordu. Ancak geçtiğimiz ay sürpriz bir duyuru yapan Musk, Twitter anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını ve spam/sahte hesapların gerçekten de kullanıcıların yüzde 5’inden daha azını temsil edip etmediği konusunda doğrulama beklediğini açıkladı. Bu açıklama gelmeyince Musk alımı iptal etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter tarafı bunun üstüne satışı 44 milyar dolar üstünden yapmak adına yasal bazı adımlar atacaklarını belirtmiş ve bunun için “Wachtell, Lipton, Rosen & Katz LLP” firmasıyla anlaştığı ortaya çıkmıştı. Bu konuda bir açıklama yapan firma, Musk’ın anlaşmadan çekilmesini “geçersiz ve yanlış” bulduklarını söyledi. Bu hamleleri ile Twitter’a birçok açıdan zarar veren Musk, alımdan vazgeçmesi ile resmi olarak dava edildi. Musk için “şirketi kötüleyerek, operasyonlarını aksatarak, hisse değerini yok ederek çekip gideceğini zannetti” denildi.

Alınan resmi karar doğrultusunda Twitter ve Elon Musk arasındaki dava için ilk duruşma 17 Ekim ayında gerçekleştirilecek. Musk ve ekibi daha önce davanın 2023 yılına ertelenmesini istemişti ancak bu durum sürecin daha fazla uzamaması için kabul edilmedi. Söylendiği kadarıyla ekim ayında iki tarafın da detaylı olarak dinleneceği beş günlük bir duruşma planlanıyor.

Elon Musk ve Twitter gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More