Twitter CEO’su Jack Dorsey görevi bıraktıTwitter Jack Dorsey

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, bugün beklenmedik bir iddia ile ses getirdi. Jack Dorsey görevi bırakabilir.

Bu Twitter merkezli son dakika gelişmesi için henüz resmi bir açıklama yok ancak CNBC böyle bir duyum aldıklarını iddia ediyor. Twitter’ın kurucuları arasında da yer alan Jack Dorsey, en son kendi hesabından “Twitter’i seviyorum” tweet’ini atmıştı.

Jack Dorsey eğer CEO’luk görevini iddia edildiği gibi bırakırsa şirket ile bağlarını tamamen koparmayacak ve büyük bir hissedar olarak geri planda gelecek çalışmalarına dahil olmayı sürdürecek.

Güncelleme: İddia doğru çıktı, Dorsey görevi bıraktı. Onun yerini Parag Agrawal alacak. Jack Dorsey bu karar için şimdilik net bir gerekçe göstermiyor ancak Twitter’ın yeni bir CEO’ya hazır olduğunu aktarıyor.

I love twitter

— jack⚡️ (@jack) November 28, 2021

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter, en son bir kripto adımı ile gündeme geldi

Twitter Crypto, Tess Rinearson liderliğinde haya geçirildi. Bu direkt olarak Twitter’ın teknoloji müdürü Parag Agrawal’a bağlı bölüm ile kripto teknolojilerinin ve blok zinciri altyapılarının Twitter için, Twitter’ın da bu sistemler için yapabilecekleri incelenecek.

Crypto ile merkezi olmayan kripto para birimleri / uygulamalar ve NFT gibi geleceğin teknolojilerine odaklanacaklarını aktaran Rinearson, blok zinciri temelinde yeni teknolojileri araştıracak ve sosyal medyanın merkezlerinden birisini birçok kalemde geleceğe taşıyacak planlar yapacak. Bu konuda daha detaylı bilgiler ileride gelecek.

Twitter’ın mevcut CEO’su Jack Dorsey, kripto paralara ve özellikle bitcoin’e tam anlamıyla bağımlı birisi. Hatta Dorsey geçtiğimiz hafta diğer şirketi Square üzerinden bitcoin madenciliğine giriş yapacaklarını açıklamıştı. Söylendiği kadarıyla firma “mining” için özel donanımlar üretecek ve bu donanımlar herkese hitap edecek.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem

Read More