Twitter çalışanları Musk sonrasında “tuvalet” sorunları bile yaşıyor

Elon Musk tarafından 44 milyar dolara satın alınan Twitter platformundan gerçek anlamda kötü kokular geliyor.

Business Insider’ın haberine göre Twitter platformunun New York City ofisinde çalışanlar, aşırı kemer sıkma politikası nedeniyle tuvalet kâğıdı bulmakta dahi zorlanıyor. Düzgün temizlik yapılmadığı için tuvaletlerin çok kötü şekilde koktuğunu ve taşmaya başladığını belirten çalışanlar, Musk istediği için hafta boyunca ofisten çalışmak zorunda ancak şartlar şu an hiç iyi görünmüyor. Musk’ın ofis içi malzeme ve temizlik işlerini yürüten tesis bakım çalışanlarının sözleşmelerini yenilememe kararının sonucu olan bu durum nedeniyle yapılan çalışan şikayetlere de herhangi bir geri dönüş yapılmadığı aktarılıyor.

Sorun sadece tuvalet ve temizlik ile de sınırlı değil. Aynı habere göre Musk’ın maliyetleri düşürme planı nedeniyle şirket içi IT desteği de nerdeyse ortadan kalmış durumda. Çalışanların iş bilgisayarları ve yazılımlarıyla ilgili sorunlarına yardımcı olan IT personelinin neredeyse tamamı Musk tarafından işten çıkarıldı, kovuldu ya da istifa etti. Bu yüzden şirkette basit bir bilgisayar şarj cihazı bulmanın dahi sorun olmaya başladığı aktarılıyor. İşler söylendiği kadarıyla artık bu basit sorunlar nedeniyle dahi aksıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaçıranlar için Elon Musk geçtiğimiz ay Twitter çalışanlarına bir e-posta gönderdi. Bu e-posta ile Musk, geriye kalan tüm şirket çalışanlarına net olarak bir ültimatom verdi. Twitter’ın geleceğini ya da yeni dönemini “Twitter 2.0” olarak gören Musk, gönderdiği e-postaya “Yeni Twitter’ın bir parçası olmak istediğinizden eminseniz, lütfen aşağıdaki bağlantıda evet’i tıklayın” yazdı ve bir bağlantı paylaştı.

Musk’ın yeni dönem özelinde “evet” seçeneğini seçenlerden beklediği, yüksek yoğunlukta uzun saatler boyunca çalışmak” olarak aktarılmıştı. Bu e-postaya “hayır” diyen çok sayıda kişi Twitter’dan ayrıldı. Kalanlar ise aşırı çalışmak zorunda kalıyor çünkü şirketin personel sayısı inanılmaz oranda düştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm bunların üstüne Elon Musk, mesai sonrasında da çalışmak zorunda kalan personelin yatıya kalabilmesi için şirketin San Francisco’daki ofisini yataklarla doldurdu. Aynı zamanda genel merkezdeki birçok koltuk da yatak haline getirildi. Yani genel merkezi adeta bir otel haline getiren Musk, burada Boring Company’nin başındaki isim CEO Steve Davis’i dahi ağırlamış.

Hatta çok ilginç olarak Davis, Twitter genel merkezinde yeni doğmuş bebeği ve eşiyle birlikte kalmış. Rapora göre Davis’in bir gayrimenkul varlık yöneticisi olan eşi, Twitter’ın gayrimenkul durumunu tartışmak üzere yeni doğan bebeğini emzirirken toplantılara katılmış. 

Elon Musk ve Twitter detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’den yeni PS5 oyun kumandası

Read More