Twitch yayıncısı platformun eşzamanlı izleyici rekorunu kırdıTwitch

Twitch önemli bir rekorla daha gündemde yer alıyor. Bu sefer bir yayıncı tarafından platformun eşzamanlı izleyici rekoru kırıldı.

Covid-19 sonrasında popülerliği ve izlenme oranları inanılmaz artan Twitch, artık belirli konularda gerçekten kırılması çok zor rekorlara sahip. Örneğin platformun eşzamanlı izleyici rekoru artık tam 3,3 milyon seviyesinde yer alıyor. Bu rekorun arkasında da İspanyol yayıncı Ibai Llanos Garatea ya da daha bilinen adıyla “Ibai” yer alıyor. Ibai tarafından hafta sonunda düzenlenen “La Velada del Año II” boks etkinliği kapsamında kırılan rekor, daha önce 2,5 milyon ile bir başka İspanyol yayıncı TheGrefg’in elinde bulunuyordu. Bu rekor ile beraber Ibai Llanos Garatea’nın Twitch’te şu an 11 milyondan fazla takipçisi bulunuyor ve Ibai şu an platformun en çok takipçiye sahip dördüncü ismi konumunda yer alıyor. Platform içerisinde küresel olarak İspanyolca dilinin çok yaygın olmasından dolayı çok sayıda büyük İspanyol yayıncı yer alıyor.

Bundan önce bizim gündemimize başka bir rekor daha gelmişti. Ludwig Ahgren, 31 gün süren canlı yayın ile tam 282 bin aboneyi geride bırakmıştı. Ahgren, bununla Tyler Blevins yani daha bilinen adıyla Ninja’nın 269 bin abonelik rekorunu ciddi şekilde geride bırakmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“LUDWIG” adıyla da bilinen Ahgren, sürekli canlı yayına 14 Mart tarihinde başlamıştı. Ahgren elbette yayında sürekli olarak kamera karşısında değildi. Ancak uyuduğu zamanlarda dahi yayın sürekli açık kaldı. Bu 31 gün boyunca gerçekten platform özelinde çok sağlıklı olmayan bir deneme yapıldı ve sonucunda hayır kurumlarına gidecek çok büyük rakamlar toplandı.

HISTORIA

Congrats to @IbaiLlanos on setting a new Twitch record with a peak of over 3.3M concurrent views during today’s boxing and entertainment event, La Velada del Año II. pic.twitter.com/5WUKrz0FkF

— Twitch (@Twitch) June 25, 2022

Twitch rekoru yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı

Read More