Tutkulu bir kripto madenci 6kW güneş enerji sistemi ile işi bedavaya getirdi!


Kripto para birimleri daha popüler hale geldikçe, artan sayıda insan onları madencilik yapmaya başlar ve bazıları bunu yapmak için geleneksel olmayan yöntemlere başvuruyor.

Şimdi de bir madenci, Bitcoin (BTC) madencilik operasyonuna güç sağlamak için şebekeden bağımsız bir güneş enerjisi dizisi kurdu ve bulgularının sonuçlarını paylaştı.

Tutkulu bir kripto madenci 6kW güneş enerji sistemi ile işi bedavaya getirdi!

AZ Hodl olarak da bilinen Peter Egyed, evde bir Bitcoin madenciliği işletmesinin maliyetlerini azaltmak için geleneksel elektrik şebekesine güvenmek yerine güneş enerjisi kullanmanın verimliliğini ve faydasını göstermek istedi. Egyed, tüm süreci 16 Mart’ta web sitesinde anlattı.

Bay Egyed’in elektrik ücretleri, diğer tüm zamanlarda 0,05 kWh’nin aksine, hafta içi 15.00 ve 20.00 arasında 0,08 kWh idi. Maliyetlerini azaltmak için daha ucuz zamanlarda Bitcoin madenciliği yapmanın alternatif yollarını arıyordu, aynı zamanda şebeke talebini kamu hizmetine “satmak” ile dengelemeye yardımcı olmak için.

Güneş enerjisiyle çalışan Bitcoin madencilik teçhizatı için aparat listesi. Kaynak: AZ HODL

Bitcoin madencisi, ilk sonuçlarla birlikte, istediği gibi çalışması için bazı ince ayarların yapılmasını gerektiren deneyinin başlangıcını şu sözlerle açıkladı: “Günde ek 62 kWh (tahmini faturalandırma döngüsünün ortasında) kullanırken son 7 gün içinde 426 bin sats (0,00426048 Bitcoin) kazandım”

Başka bir deyişle, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin fiyatını dikkate alarak bir hafta boyunca yaklaşık 174 dolar kazanmış oldu.

Read More

Yorum yapın