Türkiye’de yer alan Vivo, ilk katlanabilir telefonu için çıkışa çok yakınVivo X Fold

BBK firmalarından olan ve resmen Türkiye’de yer alan firmalardan Vivo, ilk katlanabilir telefonu için çıkışa çok yakında bulunuyor.

Türkiye’de sattığı telefonlarının hepsine buradan ulaşabileceğiniz Vivo, şimdiye kadar bir katlanabilir telefon tanıtmadı. Ancak şirket çok yakında BBK üstünden kardeş OPPO sonrasında katlanabilir telefon pazarına kesin olarak giriyor. Kısa süre önce ilk modeli dışarıda test edilirken görüntülenen firma, ilk modeli için Samsung Galaxy Z Fold benzeri katlanabilir yapıyı benimsiyor. Yani dikey değil yatay formda olan ilk model, bu açıdan büyük bir seçenek konumunda bulunuyor. Bazı çizim görselleri ve diğer sızıntılara göre dışında da bir ekran taşıyan telefon, selfie kameralarını birer ekran deliğinde taşıyor. Arkasında dörtlü kamera sistemi olacak gibi görünen model, karşımıza direkt olarak Vivo X Fold adı altında çıkarılabilir.

Yapılan bazı sızıntılara göre modelin dışında 6,5 inç FHD+ 120 Hz OLED ekran yer alıyor. İçeride ise 8 inç boyutunda bir QHD+ 120 Hz esnek OLED ekran karşımıza çıkacak. Gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak yani çok güçlü olacak telefon, 80W hızlı şarj destekli 4.600 mAh pil üzerine kurulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo imzalı ilk katlanabilir telefon modelinin henüz tam olarak ne zaman tanıtılacağı ya da kaça satılacağı bilinmiyor. Bu modelin Türkiye’de satılıp satılmayacağı da şimdilik tam olarak belli olmuş değil.

Vivo X Fold

Vivo modeli yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More