Türkiye’de yer alan NIU, yeni elektrikli motosiklet modellerini ve fazlasını tanıttı

Bazı elektrikli motosiklet modelleri Türkiye’de de satılan NIU firmasından EICMA 2021 Milan Motorcycle Show kapsamında birçok yeni model geldi.

Elektrikli motosiklet pazarının en çok ses getiren isimlerinden olan NIU, bizim gündemimize en son kadınlara yönelik GOVA C0 modeli ile gelmişti. Firma EICMA 2021 Milan Motorcycle Show kapsamında ise ilk olarak MQi GT EVO ile gösterim yaptı.

Modern tasarımlı gündelik kullanıma yönelik MQi GT EVO, firma için hız konusunda sınırları zorluyor çünkü bu motosiklet 100 km/s hıza çıkabiliyor. Motosiklet iki adet 72V 26Ah pil ile 85 km kadar menzil getiriyor olmasıyla da beğeni topluyor. 0’dan 60 km/s hıza 6 saniyede çıkabilen seçenek, Avrupa’da 5 bin euro fiyatla satılacak.

NIU firmasından ayrıca uzun zamandır gündemde olan RQi Sport için de yeni bilgiler geldi. Firmanın üst seviyeye konumlandırılan elektrikli motosikleti, pandemi nedeniyle gecikti ancak söylendiği kadarıyla seri üretime oldukça yakında bulunuyor.

110 km/s hıza çıkabilen RQi Sport’un daha sonra 160 km/s hıza çıkabilen bir abisi de lanse edilecek. Alt sürümüyle 5 kW elektrik motoru üzerine kurulacak RQi Sport, 72V 36Ah pil taşıyacak ve Avrupa’da 7 bin euro fiyatla satılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın yeni modellerinden birisi güncellenene NQi GTS oldu. Artık V-MOTOR isimli bir motor ile gelen elektrikli motosiklet, açıklamaya göre 80 km/s hıza çıkabiliyor ve 70 km menzil getiriyor. Şehir içi kullanım için fazlasıyla uygun olan ürün, 4 bin euro Avrupa fiyatına sahip.

Firmanın dikkat çeken EICMA 2021 Milan Motorcycle Show duyurularından birisi de konsept formdaki “hibrit elektrikli motosiklet” oldu. YQi adı verilen konsept, 150cc sıvı soğutmalı içten yanmalı motor ile 2.400W gücünde elektrik motorunu bir araya getiriyor. Modelin bu sayede toplam 14,5 kW güç sunduğu ve 110 km/s hıza çıkabildiği aktarılıyor. Modern gövdeli motosikletin ne zaman satışa sunulacağı henüz belli değil.

YQi

Yeni NIU elektrikli motosiklet modelleri yalnız değildi

Firmadan fuar kapsamında yeni elektrikli bisiklet ile elektrikli scooter da geldi. KQi2 ile standart kullanım senaryolarına odaklanan, KQi3 MAX isimli elektrikli scooter ile ise kişilere 35 km/s hız sunan firma, şehir odaklı BQi elektrikli bisiklet modelini ise 1.500 euro fiyat etiketiyle satışa sunacak. Bu modele Avrupa’da 250W Bafang elektrik motoru güç verecek.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi

Read More