Türkiye yolundaki Disney+ için daha ucuz abonelik duyuruldu

Uzun zamandır Türkiye’de faaliyete geçmesi beklenen Disney+ için yıl sonunda yeni bir ucuz abonelik paketi geliyor.

Türkiye için kesin olarak yolda olan HBO Max ile beraber önümüzdeki dönemde Netflix’in karşısına çıkacak Disney+ için dün, reklam destekli yeni bir abonelik paketinin sunulacağı yönünde iddialar paylaşılmıştı. Bu iddialar bugün doğru çıktı ve servise böyle bir paketin yıl sonunda geleceği resmi olarak duyuruldu. Bu konuda ilk adımı ABD özelinde atacaklarını belirten firma, bu paketin 2023 itibarıyla Türkiye gibi diğer ülkelere geleceğini de açıkladı. Servis şu an aylık 8 dolarlık bir fiyata sahip ve ayrıca yıllık 80 dolarlık bir paket de sunuyor.

Bazı başka servislerde de olan bu reklam destekli seçenek, kişilerin karşısına reklamlar çıkaracak ancak reklamsız pakete oranla daha ucuz olacak. Şimdilik halen net fiyatı bilinmeyen bu pakette söylendiği kadarıyla her içeriğe erişim sağlanabilecek. Örnek olması HBO Max için reklamsız olarak aylık 15 dolar, reklamlı olaraksa aylık 10 dolar verilmesi gerekiyor. Hulu’da durum reklamlar ile aylık 7 dolar, reklamlar olmadan ise aylık 13 dolar seviyesinde yer alıyor.

Platform için en son Türkiye merkezli olarak şu açıklama yapılmıştı: “The Walt Disney Company’nin dijital yayın platformu Disney+, bu yaz 42 ülke ve 11 yeni bölgede hizmete gireceğini açıkladı. Yayına başlayacağı ülkeler arasında Türkiye ile birlikte Güney Afrika, Polonya ve Birleşik Arap Emirlikleri de yer alıyor. Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve daha fazlası… Platforma özel orijinal yapımların da yer alacağı binlerce saatlik içeriği ile servis, dünyanın en sevilen hikayelerinden pek çoğuna ev sahipliği yapıyor.

Servis hakkında firmanın kısa tanıtımı ise tekrardan hatırlamak adına şöyle: “Disney +; Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic içeriklerinin yanı sıra, dünyaca ünlü “The Simpsons” ve herkese hitap eden daha birçok dizi, film ve orijinal içeriğin yer aldığı dijital yayın platformudur. The Walt Disney Company’nin amiral gemisi olarak tüketiciye doğrudan yayın servisi sağlayan Disney+, Disney Medya & Eğlence Dağıtım ağının da bir parçasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Platform; filmler, belgeseller, diziler, animasyonlar, kısa içerikler ve sürekli büyüyen orijinal içerik kataloğuyla reklamsız yayın yapmaktadır. Disney’in sahibi olduğu benzersiz film ve dizi arşivine erişim sunan servis, aynı zamanda The WaltDisney Studios’un en yeni yapımlarının yer aldığı tek platformdur. Ayrıca 20th Century Studios, DisneyTelevision Studios, FX, Searchlight Pictures ve daha birçok öne çıkan stüdyonun yapımları sadece platformda yer alıyor.”

Disney+ paketi yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

Read More