Türkiye satış ihtimalli şık akıllı saat Honor Watch GS 3 tanıtıldı

Honor, bugün sadece Magic V isimli ilk katlanabilir telefonu ile karşımıza çıkmadı. Aynı zamanda Honor Watch GS 3 akıllı saat de tanıtıldı.

Yuvarlak tasarımı benimseyen Honor Watch GS 3 akıllı saat modeli, genel olarak aşırı farklılaşmıyor olsa da bizce çok şık görünüyor. Üç farklı renk ve iki farklı kayış seçeneğiyle hazırlanan Watch GS 3, 44 gram ağırlığı ve 45.9 mm çapı bulunan paslanmaz çelik bir gövde üzerine kuruluyor. 1,43 inç 466×466 piksel 326 ppi AMOLED ekran taşıyan akıllı saat, gelişmiş sensörleriyle detaylı nabız ölçümü yapabiliyor ve uyku takibi yapabiliyor.

Sürpriz olmayacağı üzere her kalemde aktivite takibi yapabilen akıllı saat, ek olarak kandaki oksijen oranını belirleyebiliyor ve ciddi derinliklere kadar su geçirmiyor. GPS sürekli açılırsa 30 saat, GPS kapalı normal kullanımda ise 14 gün gibi çok iyi bir pil ömrü getiren Honor Watch GS 3, bunun için 451 mAh pilinden destek alıyor.

Beraberinde gelen şarj cihazından bir günlük kullanım için gereken enerjiyi sadece 5 dakikada çekebilen ürün, Google imzalı WearOS değil daha önce gördüğümüz LiteOS işletim sistemi kullanıyor ve gücünü Apollo4 isimli bir işlemciden alıyor. 4 GB dahili depolaması olan akıllı saat Watch GS 3, ilk olarak Çin’de satışa sunuluyor.

Buna karşın ileride Türkiye’de de satılmasını beklediğimiz Honor Watch GS 3 için yurt dışı satış fiyatı 205 dolardan başlıyor. Model Türkiye’de bu fiyat üzerinde 3.500 TL’yi geçebilir. Ancak bunun kesin olmadığını ve güncel kura göre değişebileceğini belirtelim.

Not: Yazının başında geçen Honor Magic V’nin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More