Türkiye satış ihtimalli POCO F4 5G için tüm detaylar ortaya çıktıPOCO F4 5G

Dikkat çeken akıllı telefon modellerinden amiral gemisi POCO F4 GT sonrasında Türkiye satış ihtimalli POCO F4 5G ses getiriyor.

POCO F4 5G, çok yakında resmi olarak lanse edilecek Xiaomi imzalı en son akıllı telefon modellerinden. POCO’nun paylaşımına göre gücünü Snapdragon 870 işlemciden alan telefon, isminde de geçtiği üzere 5G desteğini beraberinde getiriyor ve işlemcisini grafit tabanlı gelişmiş bir sıvı soğutma sistemi ile serin tutuyor. 900 nit parlaklık sunan 6,67 inç FHD+ 120 Hz AMOLED ekran üzerine kurulacağı belirtilen POCO F4 5G, 67W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil taşıyor ve arkasında 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro kameralarını bir araya getiriyor. Telefonun önündeki ekran deliğinde ise 20 megapiksellik selfie kamerası bulunuyor. Yukarıda gördüğünüz dört farklı renkte gelen Android 12 temelli, cihaz, yurt dışında 340 dolardan başlayacak gibi görünüyor.

POCO F4 GT modeli geçtiğimiz haftalarda Xiaomi Türkiye’nin resmî sitesindeki yerini de almıştı. Direkt olarak buradan 12 GB RAM + 256 GB dahili depolama için tam 17 bin TL’den elde edilebilen ürün, pahalı seçenekler arasında yer alıyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi fiyatı bir POCO için gerçekten çok üzücü olan ve bunun arkasında Türkiye’deki güncel yüksek kur ve vergiler yer alan telefon, üzerinden geçmek adına oyuna odaklanıyor ve bunun için yan taraflarında fiziksel butonlar taşıyor.

Cihaz gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alıyor ve 6,67 inç 1080×2400 piksel 120 Hz AMOLED “düz” ekran üzerine kuruluyor. Yüzde 100 şarjı 17 dakikada tamamlayan 120W hızlı şarj destekli 4.700 mAh pil taşıyan ve kutusunda bu hızı destekleyen bir şarj cihazı bulunan POCO F4 GT, önünde Sony imzalı 20 megapiksel çözünürlükte bir ekran deliğine konumlandırılmış selfie kamerası taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arkada ise Sony imzalı 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro kameraları bir araya geliyor. Burada daha önce pek görmediğimiz özel bir titreme sensörü de yer alıyor. Bunun sayesinde dijital ekranlardan çizgilerin olmadığı düzgün görüntü alınabiliyor.

POCO F4 5G yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More