Türkiye satış ihtimali bulunan temel cihaz Redmi 10C tanıtıldı

Redmi 10C

Türkiye ihtimali bulunan temel cihazlar arasına bugün bir yenisi daha eklendi. Xiaomi bugün Redmi 10C modelini tanıttı.

Xiaomi alt markası Redmi, yeni telefonu Redmi 10C’yi ilk olarak Nijerya merkezli olarak lanse etti. Üç farklı renkte hazırlanan damla çentikli telefonun, tasarımda en çok dikkat çeken yanı arkasında yer alıyor. Firma bu modelin parmak izi sensörünü kamera modülünün bir parçası haline getirmiş. Bu konuda ciddi bir kullanım zorluğu yaratacak gibi görünen ve neden böyle bir tercih yapıldığı pek anlaşılamayan telefon, teknik açıdan temel beklentileri fazlasıyla karşılayabilecek düzeyde. Gücünü Snapdragon 680 işlemciden alan cihaz, 6,71 inç LCD ekran üzerine kuruluyor.

4 GB RAM + 64 GB depolama ve 4 GB RAM + 128 GB depolama olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan telefon, 18W şarj destekli 5.000 mAh pil üzerine kuruluyor. Arkasındaki üçlü kameranın merkezinde 50 megapiksellik ana sensörün yer aldığı telefon, önündeki damla çentikte ise 5 megapiksellik basit bir selfie kamerası taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yaklaşık olarak 190 dolarlık bir yurt dışı başlangıç fiyatına sahip olan telefonun, Avrupa’da ise 150 euro seviyesinde satılacağı iddia ediliyor. Türkiye pazarına “yerli üretim” yapılarak dahil edileceğini düşündüğümüz akıllı telefon, çok fazla dikkat çekemiyor.

Redmi 10C yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More