Türkiye ihtimalli Realme 9 Pro için tasarım ve detaylar ortaya çıktıRealme 9 pro

Türkiye’de resmi olarak yer alan firmalardan Realme, ürün gamına çok yakında Realme 9 Pro modelini dahil edecek.

Smartprix ve OnLeaks ortaklığı tarafından sızdırılan Realme 9 Pro, gayet standart bir tasarıma sahip. Tasarım konusunda hiçbir kalemde fark yaratmayan telefon, teknik olarak da aşırı iddialı değil. Sızıntıya göre orta seviye telefona gücünü Snapdragon 695 işlemci veriyor. Arkasında görebileceğiniz üzere üç farklı kamera yer alan telefon, burada tam olarak 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro kameralarını bir araya getiriyor.

6,59 inç 120Hz AMOLED ekran üstüne kurulan cihaz, ekran deliğinde duran 16 megapiksel selfie kamerasına sahip ve 33W şarj destekli 5.000 mAh pil taşıyor. Pazara sadece 8 GB RAM + 128 GB depolama ile çıkacak gibi görünen 5G destekli telefon, parmak izi sensörünü ekrana entegre ediyor ve söylendiği kadarıyla üç farklı renkte geliyor.

Henüz yurt dışı fiyatı bilinmeyen Realme 9 Pro modeli, tanıtıldıktan sonra Türkiye’de de satışa sunulabilir. Ancak şimdilik bunun hakkında yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor. Telefonun tanıtım ise mart ayında başka bir telefon ile beraber yapılabilir.

Bu arada Realme’nin Türkiye’ye başka telefonlar getirmesi de bekleniyor. Örneğin Realme GT 2 serisinden bir modelin de Türkiye’de satılması çok olası görünüyor. Ancak bu konuda da henüz açıklama yapılmıyor.

İlginizi Çekebilir: Gelin, Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More