Türkiye fiyatı belli olan Wi-Fi 6’lı TP-Link Archer AX55 ve öne çıkan özellikleriTP-Link Archer AX55

TP-Link yeni yönlendirici modelini duyurdu. TP-Link Archer AX55 isimli yönlendirici, hız, kapsama alanı, Mesh desteği, güvenlik özellikleriyle öne çıkıyor.

Wi-Fi 6 teknolojisine sahip olan yönlendiricide çift bant ve gigabit desteği mevcut. Cihaz hem kablolu hem de kablosuz bağlantıda yüksek hız sunuyor. Kablosuz bağlantıda 3 Gbps (3000 Mbps) hızlara ulaşabilen cihaz, aynı zamanda biri WAN olmak üzere 5 adet Gigabit Ethernet girişine sahip. TP-Link Archer AX55 üzerinde bir adet USB 3.0 bağlantı yuvası da yer alıyor. 160 MHz kanal desteğine sahip olan TP-Link Archer AX55, bant genişliğini iki kat artırıyor. Bu da aynı anda yoğun hız gereken uygulamalara yeterli kanal genişliği sağlıyor. OFDMA teknolojisi sayesinde aynı anda birden fazla yoğun uygulama sorunsuzca çalıştırılabiliyor. Archer AX55’te Qualcomm‘un yonga seti bulunuyor. Yönlendirici, üzerinde yer alan dört adet yüksek performanslı anten sayesinde çok daha geniş bir kapsama alanı sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TP-Link Archer AX55 yönlendiricinin Türki fiyatı

Hüzmeleme teknolojisi de cihazda karşımıza çıkıyor. Bu teknoloji Wi-Fi sinyallerini ağa bağlı cihazların olduğu yönlere doğru yoğunlaştırarak akıllı bir sinyal yayılımı yapıyor. TP-Link OneMesh desteğine sahip olan ürün, diğer TP- Link OneMesh ürünleriyle kolaylıkla bir Mesh ağı oluşturuyor. Türkiye’de satışa sunulan cihazın fiyatı ise 95 dolar.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Read More