Türkiye fiyatı açıklanan yeni Acer Aspire 5 ve öne çıkan özellikleri

Acer Aspire 5

Acer Aspire 5

Acer, Aspire 5’ın yeni modelini Türkiye’de satışa sundu. Intel’in 11. nesil Core i5 işlemcisinin ve Nvidia GeForce MX450 grafik işlemcisinin yer aldığı modelde dar çerçeveli 15,6 inç Full HD ekran kullanılıyor.

Yüzde 82,58 ekran gövde oranına sahip olan bilgisayarda Acer Color Intelligence özelliği de bulunuyor. Bu özellik hem görüntü kalitesini iyileştiriyor hem de kullanıcıların gözlerini korumaya yardımcı oluyor. Acer Color Intelligence, gama ve doygunluğu gerçek zamanlı olarak dinamik bir şekilde ayarlayarak ekran rengini, parlaklık ve doygunluk değerlerini kırpma ve aşırı doygunluk olmadan optimize ediyor. Bilgisayarda çift bantlı Wi-Fi 6 özelliği bulunuyor. Wi-Fi 6, Wi-Fi 5’e kıyasla ortalama ağ verimini 3 kata kadar artırıyor ve gecikmeyi yüzde 75’e kadar azaltıyor. Depolama kapasitesi 512 GB PCIe SSD olan bilgisayarda 8 GB DDR4 RAM kullanılıyor. USB-C bağlantı noktasına da sahip olan bilgisayar bu sayede SuperSpeed USB üzerinden 5 Gbps süper hızlı veri aktarımına izin veriyor. Bilgisayarda USB-C haricinde USB 2.0, iki adet SuperSpeed USB 5 Gbps ve bir adet HDMI 2.0 yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Acer Aspire 5 Türkiye fiyatı ne kadar?

Acer True Harmony ve Microsoft Cortana gibi özelliklere de destek veren model tam dolu pille 8.5 saate kadar kullanım imkanı sunuyor. Gövdesinde alüminyum malzemesinin kullanıldığı yeni Aspire 5, Türkiye’de satışa sunulmuş durumda. Bilgisayarın satış fiyatı ise 11.047 TL.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept

Read More