Türk tasarımcıdan yerli işletim sistemi konsepti: AvdanOS [Video]Yerli İşletim Sistemi Konsepti: AvdanOS

Son dönemde sessiz kalan Türk tasarımcı Kamer Kaan Avdan, bugün hazırladığı yerli işletim sistemi konsepti AvdanOS ses getirdi.

Kamer Kaan Avdan‘ı hazırladığı “iOS 13“, “Windows XP 2018 Edition“, “Windows 7 2018 Edition“, “Windows XP Mobile 2018 Edition“, “Windows Vista 2018 Edition” ve “Windows 11″, “Android 11“, “Windows XP 2019 Edition“, “Apple tasarımı Windows 10“, “iOS 14“, “Windows 20”, “Windows 7 2020 Edition” ve “Android 12” konseptleriyle hatırlayan olacaktır. İşte bu gerçekten ciddi şekilde ses getiren çalışmalar arasına bugün göz alıcı yerli işletim sistemi konsepti AvdanOS eklendi.

Bu tanıtım videosunu yukarıda görebileceğiniz etkileyici konsept hakkında Kamer Kaan Avdan şu açıklamayı yaptı: “Karşınızda Konsept AvdanOS. Konsept AvdanOS ortaya koyduğu global bir yeni nesil işletim sistemi vizyonunun yanında ülkemiz topraklarında bir işletim sistemi tasarlanacak olsa nasıl gözükebileceğine dair sorulara da yanıt vermeye çalışan görsel bir konsepttir.

AvdanOS, kullanıcı dostu tasarımıyla bilgisayarımızda yaptığımız eylemleri daha hızlı hale getiriyor. Çoklu görevleri daha hızlı, daha efektif yapabilmenize olanak sağlayan yeni nesil arayüzüyle geleceği şekillendiriyor. Kamer Kaan Avdan tarafından Adobe XD, Illustrator ve After Effects kullanılarak tasarlanmıştır. Gerçek, çalışmakta olan bir yazılım değildir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İçerisinde yukarıda gösterdiğimiz yerli elektrikli otomobil Togg SUV için bir şarj detayı taşıyan ve umarız bir gün çalışır bir sürüm haline gelir dedirten konsept, takdiri sonuna kadar hak ediyor. Kamer Kaan Avdan‘ın YouTube kanalını direkt olarak buradan takip edebilirsiniz. Avdan’ın bu videoları nasıl hazırladığını ise burada ve burada yer alan videolardan görebilirsiniz.

Yerli işletim sistemi konsepti: AvdanOS yanında bu da ilginizi çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin

Read More