Türk pilot Yücesan, Nürburgring 24 saat yarışı için hazırTürk pilot Yücesan, Nürburgring 24 saat yarışı için hazır

Motor sporlarının en zevkli ve zorlayıcı etkinliklerinden biri olarak bilinen Nürburgring 24 saat yarışı için bu kez Türk bir pilot da mücadeleye dahil oluyor.

Milli otomobil sporcusu Ersin Yücesan, 28-29 Mayıs tarihlerinde Almanya Nürburgring’te bu yıl 50. kez düzenlenecek olan geleneksel ADAC 24 Saat yarışına hazırlanıyor.  138 otomobil ve 552 sporcunun katılacağı organizasyonda ekipler, 26 km.lik pistte 24 saat boyunca aralıksız mücadele edecekler. BMW M4 GT4 ile SP 10 kategorisinde piste çıkacak olan Yücesan’a, Belçika’da yaşayan Türk sporcular Recep Sarı ve Hakan Sarı eşlik edecek. Zorlu yarışta ayrıca milli sporcu Ayhancan Güven Cup 992 kategorisinde, geçtiğimiz yıl SP8T kategorisinde zafere ulaşmayı başaran Mustafa Mehmet Kaya Cup 2 kategorisinde, Emir Aşarı da SP 3T kategorisinde mücadele edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nürburgring 24 saat yarışı hakkında neler biliyoruz?

Nürburgring 24 saat yarışı 1970’den beri düzenlenen dayanaklılık ve devamlılık esaslarına dayılı bir yarıştır. Bugüne kadar farklı isimlerle düzenlenmesine karşın anlık olarak resmi adı ADAC 24h Rennen Nürburgring’dir. 25.378 km’den fazla tur uzunluğu, 200’den fazla otomobil ve 700’den fazla sürücünün katılması ile gerçekleştirilen bu dev etkinlik hem araçların hem de sürücülerin limitlerini test ediyor. Yarışın ardından detaylar LOG.com.tr’de olmaya devam edecek.

Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More