Tüm gözler Netflix’in Wednesday dizisine çevrildi! Squid Game’in pabucu dama!

Tim Burton’ın yakında çıkacak olan Netflix dizisi “Wednesday” çekimleri sona erdi ve dizinin 2022’nin sonundan önce Netflix’e geleceği tahmin ediliyor.


Wednesday, efsanevi Tim Burton tarafından yönetilen bir Netflix Orijinal aile fantezi şovudur. Netflix, şov için teklif verme savaşını kazandı ve özel küresel dağıtım hakkını kazanmak için tüm rakiplerini yendi. Dizinin yaratıcıları ise Al Gough ve Miles Millar.

Burton’ın yönetmenlik görevlerinin yanı sıra yürütücü yapımcı olarak yer aldığı Wednesday’ın arkasındaki prodüksiyon stüdyosunun MGM TV olduğu duyuruldu. Burton’a Orijinal’de yapımcı olarak Jon Glickman, Andrew Mittman ve Gail Berman eşlik ediyor.

Dizinin gösterime girmesi, Tim Burton’ın kariyerinde özel bir gün olacak, çünkü şov onun ilk televizyon yönetmenliği olacak.

Wednesday’ın konusu nedir?

Wednesday, Addams Nevermore Academy’de bir öğrenci olarak talihsizlikler yaşıyor: New England’ın en derinlerine gizlenmiş çok eşsiz bir yatılı okul.

Beş yıl içinde sekiz okuldan atılan Willa, yani Wednesday Adams, ailesinin katıldığı iki asırlık yatılı okul olan akademide hayatında yeni bir sayfa açmaya karar verir. Ancak Willa, okulla hiçbir şey yapmak istemiyor ve şimdiden kaçışını planlıyor. Ama bu akademi, daha önce gittiği hiçbir okula benzemiyor. Dört ana kliğe sahip bir dışlanmışlar okulu, Dişler (vampirler), Kürkler (kurt adamlar), Pullar (sirenler) ve Taşçılar. Aynı zamanda, ailesinin geçmişi hakkında karanlık sırlar tutan gizemin bir parçasıdır.

Wednesday dizisinin oyuncuları kimler ?

Wednesday, Addams’ın rolü nihayet açıklandı: Jenna Ortega.

Ortega, Netflix için birden fazla Orijinal filmde rol aldı. You’nun ikinci sezonundaki Ellie, The Babysitter: Killer Queen’deki Phoebe ve Yes Day’deki Katie Torres rolüyle tanınır . Aynı zamanda popüler Jurassic World animasyon dizisi Camp Cretaceous’ta Brooklyn’in sesidir.

Ortega, Netflix dışında Disney‘in Elena of Avalor , The CW’nin Jane the Virgin ve MCU filmi Iron Man 3 gibi popüler yapımlarda da yer aldı .

Kadronun geri kalanında kimler var?

Catherine Zeta-Jones, Morticia Addams‘ın ikonik rolünü üstlenecek ve Luis Guzmán, ekranda kocası Gomez Addams’ı oynayacak.

Öğrenciler

Emma Myers , güneşli bir yapıya sahip bir Kurtadam ve Willa’nın (Wednesday) oda arkadaşı olan Enid Sinclair olarak rol aldı . Willa’nın tam tersi olan Enid, okulun mor üniformasını parlak renkli aksesuarlarla süsledi.

Hunter Doohan , kasabanın şerifi olan babasıyla olan işlevsiz ilişkisinden muzdarip akıllı ve hassas bir genç adam olan Tyler Galpin rolünde . Tyler, yerel bir kafede yarı zamanlı olarak çalışır ve liseden mezun olduğunda şehri temelli olarak terk etmek ister.

Percy Hynes White , Willa’dan büyülenen, zenginlik ve ayrıcalıklardan gelen genç bir adam olan Xavier Thorpe olarak rol aldı .

Joy Sunday , okulun asilzadesi olarak görülen Bianca Barclay rolünde. Bianca, Willa ile sürekli anlaşmazlık halindedir, ancak pullu dış görünüşünün altında, hayatı hiç de kolay olmayan bir kadın vardır.

Read More

Yorum yapın